21Лип/14Вимк.

Про хід створення регіонального матеріального резерву

Регіональний та місцеві в області створюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 29.03.01 № 308 „Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків”.

В регіональному матеріальному резерві знаходиться матеріалів і майна на суму 920 тис. грн., що складає 70,6% від запланованого, а саме: паливно-мастильні матеріали, будівельні матеріали, засоби для пошуку вибухонебезпечних предметів, засоби для ліквідації епідемій (пташиного та пандемічного грипу), намети, посуд, спальне приладдя, мотопомпи, надувні човни, засоби індивідуального захисту та дезконтролю, повітропідігрівники, мотопомпи, двигуни для човнів, бензогенератори, гідрокостюми, жилети  та круги рятувальні, термозахисні костюми та захисні каски. Вищевказане майно зберігається на складах, які розташовані в містах Полтава, Хорол, Гадяч, смт Решетилівка та с. Погреби Глобинського району. Більша частина площ складів залишається вільною та може бути зданою в оренду  юридичним організаціям і підприємствам будь-якої форми власності.

В останні роки склалася позитивна тенденція зростання укомплектованості регіонального матеріального резерву. За даними ДСНС наша область займає п’яте місце по Україні з цього питання.

Графік накопичення регіонального матеріального резерву

Слід відмітити, що регіональний матеріальний резерв – це не мертве накопичення матеріалів, а запаси, які постійно використовуються для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій і їх наслідків. Так, для оснащення піротехнічного підрозділу управління ДСНС в Полтавській області видані для тимчасового використання сучасні засоби виявлення вибухонебезпечних предметів (металодетектори, бронежилети, шоломи, радіостанції), а для оснащення мобільної рятувальної групи обласної рятувально-водолазної служби та рятувальних підрозділів ДСНС – надувні човни, гідрокостюм рятівника, мотопомпа, бензогенератор, термозахисні костюми та захисні каски. Крім того, засоби регіонального матеріального резерву використовувалися для розчистки снігових заметів, ліквідації наслідків стихійного лиха та пожеж, ліквідації  пожеж на торф’яниках, запобігання захворювання на грип  та забезпечення заходів за участю перших осіб держави. На ці цілі за 2011-2014 роки витрачено матеріальних засобів регіонального матеріального резерву на суму 154 тис. грн.

Переглянути довідкові матеріали  >>>>