Прийнято регіональну Програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2021-2027 роки

На першому пленарному засіданні четвертої сесії обласної ради восьмого скликання 23 лютого депутати прийняли регіональну Програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2021-2027 роки та Комплексну програму щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2021 – 2027 роки.

Метою  Програми є вирішення комплексу завдань із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій (небезпечних подій), зниження рівня їх негативного впливу на територію області, забезпечення високого рівня готовності органів управління та сил цивільного захисту до реагування на можливі надзвичайні ситуації (небезпечні події), захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та надання допомоги постраждалому населенню.

Програма складається з 7 напрямів реалізації:

1. Удосконалення територіальної системи централізованого оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, куди входять  наступні заходи:

– реконструкція територіальної системи централізованого оповіщення;

– забезпечення своєчасного повного та якісного експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв’язку.

2. Запобігання негативному впливу від наслідків аварій, катастроф, великих пожеж, стихійного лиха та застосування засобів ураження. В цьому напрямку заплановано наступні заходи:

– забезпечення працівників територіальних формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю в умовах мирного та воєнного стану;

– запобігання негативному впливу повеней та підтоплень, а саме: видалення та прибирання топляка і крон дерев, руйнування суцільних крижаних мас у потенційно небезпечних заторних місцях, підводне обстеження мостових та інших гідротехнічних споруд.

3. Запобігання ризикам, які можуть виникати внаслідок виявлення вибухонебезпечних предметів. Серед запланованих заходів – забезпечення паливно-мастильними матеріалами виконання робіт з очищення авіаційного полігону «Яреськи» площею 426 га від вибухонебезпечних предметів.

4. Удосконалення системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації. Серед запланованих заходів:

– модернізація телекомунікаційної мережі Головного управління ДСНС України у Полтавській області та підпорядкованих підрозділів, у тому числі коригування проєкту;

– моніторинг обстановки в районах можливого виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та небезпечних подій тощо.

5. Удосконалення системи підготовки та навчання з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки посадових осіб органів управління та сил цивільного захисту, суб’єктів господарювання, навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

Серед запланованих заходів:

– поліпшення навчально-матеріальної бази навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області;

– виготовлення цифрової реклами, друкованої продукції для навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях та її розповсюдження на безоплатній основі;

– виготовлення соціальної реклами, яка формує культуру безпеки життєдіяльності.

6. Розвиток і удосконалення системи цивільного захисту області.

Заплановані заходи:

– утримання та поповнення регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій до 100% номенклатури;

– повірка засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання, здача радіоактивних відходів до спеціалізованих підприємств.

7. Удосконалення захисту населення і територій від пожеж в природних екосистемах.

Насамперед, це забезпечення державних підприємств лісового господарства засобами пожежогасіння, раннього виявлення пожеж та зв’язку, будівництво (реконструкція) пожежних водойм.