Щоб не трапилося пожежі в оселі – дотримуйтесь правил пожежної безпеки у побуті

З початку року на Полтавщині в житловому секторі сталося 107 пожеж, під час яких загинуло 14 людей, постраждало 7 осіб, врятовано 8 людей.

Протягом 21 лютого в області через пожежі в житлових будинках загинули 2 людини.

Так, одна пожежа сталася в с. Деменки Кобеляцької міської громади Полтавського району. На місці пожежі в житловому будинку виявлено тіло господаря 1935 року народження.

Інша пожежа виникла в житловому будинку в с. Тарасівка Зіньківської міської громади Полтавського району. Внаслідок пожежі загинув чоловік 1958 року народження. Ймовірна причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення.

З метою запобігання виникненню пожеж в житлових будинках та збереження життя господарів помешкань Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації нагадує мешканцям області правила пожежної безпеки у побуті, а саме:

– у разі користування пічним опаленням протягом усього опалювального сезону очищайте димоходи та печі від сажі, біля печі перед топковим отвором на підлозі має бути металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;

– не користуйтесь опалювальними печами, в яких утворилися тріщини, не залишайте поблизу печей легкозаймисті речі;

– виходячи з будинку, не забувайте вимикати електроприлади, світло та газову плиту;

– не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;

– у разі використання електронагрівальних приладів, пам’ятайте, що відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів та конструкцій має становити не менше 0,25 м;

– стежте за станом та справністю електромережі, не перевантажуйте її, вмикаючи одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;

–  обов’язково роз’яснюйте дітям про небезпеку пустощів із вогнем, не залишайте сірники та запальнички в легкодоступних для них місцях;

– ніколи не паліть у ліжку, особливо у нетверезому стані;

– не зберігайте вдома легкозаймисті рідини і вибухові речовини;

– не захаращуйте горища, балкони, лоджії горючими матеріалами.

При виникненні пожежі телефонуйте за номером 101.

Пам’ятайте, що пожежу легше попередити, ніж потім ліквідовувати. Тож бережіть своє життя та майно від вогню!

Щоб не трапилося пожежі в оселі – дотримуйтесь правил пожежної безпеки у побуті