З 24 лютого на території Полтавської області встановлюється «жовта» зона карантину

Про епідемічну ситуацію на території області та дотримання карантинних обмежень з метою запобігання поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2, говорили 19 лютого на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області. Засідання в режимі відеоселектору провів голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

За інформацією директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лисака, ситуація із захворюванням на   коронавірус в області стабільна. На стаціонарному лікуванні перебуває 265 пацієнтів із підтвердженим діагнозом та 142 особи з підозрою на COVID-19. 51 людина знаходиться на інтенсивній терапії, 15 осіб підключені до апаратів ШВЛ.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» карантин в країні продовжено до 30 квітня 2021 року. З 24 лютого на території України залежно від епідемічної ситуації діятимуть норми щодо чотирьох рівнів епідемічної небезпеки («зелений», «жовтий», «помаранчевий», «червоний» рівні небезпеки).

«Зелений», «жовтий» та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки визначаються керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням на території України COVID-19, за результатами щоденної оцінки відповідних ознак епідемічної небезпеки. Інформація про зазначені рівні розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua) та веб-сайті Міністерства охорони здоров’я (за посиланням https://moz.gov.ua ).

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюється рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативою Міністра охорони здоров’я протягом 48 годин з моменту настання підстав, передбачених пунктом 33 цієї постанови, яке розміщується безпосередньо на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua).

З 24 лютого в Полтавській області, як і на всій території країни, діятимуть обмеження «жовтої» карантинної зони.

Тож на засіданні акцентували увагу на продовженні дотримання протиепідемічних заходів в області.

Друге питання, яке розглянули на засіданні комісії, стосувалося заходів щодо попередження загроз для життя і здоров’я населення в умовах різких перепадів температури повітря. Це і утворення крижаних мас на дахах будинків та споруд, і перебування людей на вкритих льодом водоймах області.

Голова облдержадміністрації підкреслив, що керівники об’єктів господарювання всіх форм власності повинні контролювати роботу з ліквідації на дахах криги, бурульок. Місця можливого падіння криги необхідно огороджувати.

В зв’язку з потеплінням також зростає імовірність виникнення нещасних випадків на замерзлих водоймах області. Тож на засіданні відповідальним виконавцям доручили провести серед населення інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо небезпеки виходу на тонкий лід.