На засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС обговорили готовність областей щодо ліквідації наслідків  ускладнення погодних умов

На засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС, яке 10 лютого провів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, обговорили організаційні заходи центральних та місцевих органів виконавчої влади  щодо мінімізації наслідків ускладнення погодних умов протягом 11-12 лютого.

Директор УкрГідрометцентру Микола Кульбіда зазначив, що внаслідок проходження двох циклонів різної активності, переважно у західних та північних областях країни відбудеться погіршення погодних умов. Спочатку пройдуть снігопади, а потім суттєво похолодає.

«11 лютого у західних, північних, Вінницькій, Черкаській, Полтавській областях очікується значний сніг, мокрий сніг, а також налипання мокрого снігу, місцями ожеледь, у західній частині країни – пориви вітру 15-20 м/с. У результаті на території західних і північних областей висота снігового покриву збільшиться на 20-30 сантиметрів додатково. 12 лютого негода зачепить також Одеську та Миколаївську області.

13-14 лютого в Україні очікують зниження температури вночі до -9°…-16° морозу,  в Чернігівській і Сумській областях – до -20°морозу.  Протягом 15-18 лютого ще похолодає, буде без опадів. Мінімальна температура повітря становитиме -20°…-28° морозу, на Волині та Рівненщині – до -30°, у південних і східних областях – -16°…-18° морозу», – повідомив Микола Кульбіда.

На засіданні говорили про посилення моніторингу обстановки, забезпечення цілодобової роботи  штабу Укравтодору, обласних штабів та про їх взаємодію, про необхідність інформування населення про ускладнення погодних умов та дотримання заходів безпеки і порядку дій у цей період. Акцентували увагу на дієвій міжобласній взаємодії, від якої залежить недопущення масштабних транспортних заторів.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що через ускладнення погодних умов рятувальники, поліція, працівники Служби доріг працюють в посиленому режимі.

Також повідомив, що на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС, яке планується провести найближчим часом, будуть поставлені чіткі завдання місцевим органам виконавчої влади,  органам місцевого самоврядування та оперативним службам.

Детальніше про засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС можна дізнатись тут >>>

На засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС обговорили готовність областей щодо ліквідації наслідків ускладнення погодних умов