У січні в області внаслідок небезпечних подій загинули  23 людини  та постраждали 74 особи

Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації та небезпечні події, які виникли на території області в січні 2021 року, доповів 8 лютого на апаратній нараді в облдержадміністрації директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергій Венгер.

Протягом січня на території області сталося 220 небезпечних подій, внаслідок яких загинули 23 людини, постраждали 74 особи, з них 20 дітей, та врятовано 24 людини, – повідомив директор Департаменту.

Зокрема, в області виникли 134 пожежі, що на 20% більше, ніж у минулому році (112 пожеж). Внаслідок пожеж у цьому році загинуло 9 людей, постраждало 2-є осіб. У 2020 році за цей період загиблих було 5 людей та постраждалих 4-ро.

На автошляхах області скоєно 43 дорожньо-транспортні пригоди, що на 28 % менше, ніж торік (55 ДТП). Під час ДТП у цьому році загинули 4 людини, що вдвічі більше, ніж минулого року. Постраждали 54 людини, що на 46 % менше минулорічного показника (79 людей).

На водоймах області протягом січня загинуло 5 людей, що на 150 % більше, ніж минулого року (2 людини). Впродовж січня врятовано 8 людей.

В області сталося 11 випадків отруєння людей токсичними та іншими речовинами, з них 5 випадків отруєння чадним газом, 5 випадків отруєння невідомою речовиною та 1 випадок отруєння хлором. Загинули 2 людини, постраждало 13 осіб, з них 6 дітей.

Зафіксовано 14 нещасних випадків (з них 3 – на виробництві) проти 17 нещасних випадків у минулому році. З початку січня внаслідок нещасних випадків загинуло троє людей, постраждало 5 осіб. У минулому році загинуло 2 людини, постраждало13 людей.

Сталося 2 випадки виявлення застарілих боєприпасів, внаслідок чого піротехніками ДСНС знищено 171 вибухонебезпечний предмет.

Протягом місяця особлива увага приділялася запобіганню виникненню надзвичайних ситуацій під час ускладнення погодних умов. Департаментом з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської облдержадміністрації було оперативно організовано проведення засідань регіональної комісії з питань ТЕБ і НС, підготовку доручень та забезпечено постійний контроль за їх виконанням.

Для ліквідації наслідків негоди в добу залучалося до 170 одиниць техніки і до 242 працівників підрядних організацій Агентства місцевих доріг Полтавської області та Служби автомобільних доріг у Полтавській області. Під час ускладнень погодних умов протягом місяця автошляхи області перебували у проїжджому стані.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зауважив, що до кінця місяця у всіх територіальних громадах повинні бути створені місцеві комісії з питань ТЕБ і НС. Також підкреслив, що по кожному напрямку, де є негативна статистика із зростання кількості  загиблих,  треба активно працювати. З цього питання буде проведена нарада.

У січні в області внаслідок небезпечних подій загинули 23 людини та постраждали 74 особи