На колегії облдержадміністрації обговорили особливості призову на строкову військову службу в 2021 році та підбили підсумки за 2020 рік

Про результати роботи призовних комісій у 2020 році та завдання на 2021 рік обговорили на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яке 3 лютого провів голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Військовий комісар Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Дмитро Губський повідомив, що планове завдання з призову громадян на строкову військову службу в області в 2020 році виконане на 100%.

Краще провели роботу призовні комісії Чутівського, Козельщинського, Гадяцького, Глобинського, Диканського, Зіньківського, Хорольського, Лохвицького, Полтавського районів та міста Горішні Плавні.

Є зауваження до роботи призовних комісій Гребінківського, Чорнухинського та Котелевського районів, міст Полтави та Кременчука.

Протягом 2020 року притягнено до адміністративної відповідальності за ухилення від військової служби 1633 особи. Щодо 28 громадян матеріали передано на порушення кримінальних справ, із них: притягнуто до кримінальної відповідальності за статтею 335 КК України – 25; відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю складу злочину – 3.

Призов на строкову військову службу в 2021 році доведеться здійснювати в умовах перехідного періоду адміністративної реформи, реформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, невизначеності законодавчої бази та карантинних обмежень.

Наразі територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є прямими правонаступниками військових комісаріатів і функціонують на підставі відповідного Положення, у межах зон відповідальності адміністративних районів (міст), які найближчим часом буде реформовано.

Згідно з Указом Президента про черговий призов у 2021 році, відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України, статтею 16 Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу” на території області створюються районні (міські) призовні комісії в 4-х новоутворених районах та містах обласного значення. При кожному районному (міському) територіальному центрі комплектування на базі центральних районних лікарень створюються військово-лікарські комісії. Забезпечення прибуття громадян на районну (міську) призовну комісію буде організовано за територіальним принципом відповідно до нового адміністративно-територіального устрою.

З метою забезпечення відправок молодого поповнення, якісного проведення медичного огляду та недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 під час проведення заходів призову громадян на строкову військову службу насамперед необхідно визначити джерела оплати праці лікарям, відрядженим для роботи у військово-лікарських комісіях; фінансування забору біоматеріалів та імуноферментного аналізу усіх громадян, які призиваються до лав Збройних Сил України та інших військових формувань, у день відправки до обласного збірного пункту; доставку призовників до Полтавського обласного збірного пункту.

На сьогодні районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки визначено мінімально необхідну кількість призовників.  До початку відправок (01 квітня 2021 року) необхідно зарахувати до складу команд молодого поповнення 778 осіб.