Про протидію наслідкам ускладнення погодних умов говорили на засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС

У зв’язку з ускладненням погодних умов, спричинених активізацією циклону, 27 січня в режимі відеоконференції відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

За прогнозами синоптиків, ускладнення погодних умов очікується в Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Чернігівській областях.

На засіданні говорили про необхідність міжобласної взаємодії, забезпечення безперебійного руху транспорту та розчищення доріг, регулювання транспортних потоків, встановлення контролю за організацією пасажирських перевезень, організацією роботи мобільних пунктів обігріву, своєчасного інформування перевізників та водіїв про ускладнення ситуації на дорогах через засоби масової інформації.

Було відзначено, що в тих областях, де очікується погіршення погоди, територіальні підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту повинні бути переведені в режим підвищеної готовності.

За інформацією Полтавського обласного центру з гідрометеорології, опади у вигляді мокрого снігу та дощу в області розпочалися 27 січня. Також протягом доби 28 січня очікується в північно-західній частині області значний мокрий сніг з утворенням снігового покриву до 10 см, місцями до 15 см. Налипання мокрого снігу. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря  від 0 ºС до -2 ºС морозу.

У південно-східній частині області та в Полтаві вдень – дощ, місцями з мокрим снігом. Температура повітря протягом доби від 0 ºС до 5 ºС тепла. 29 та 30 січня очікується  мокрий сніг та дощ.  Вночі температура – до -5 ºС , а вдень буде близько 0 ºС.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов підкреслив, що всі задіяні служби повинні оперативно взаємодіяти і обмінюватися інформацією. Проїзд дорогами загального користування необхідно забезпечити.