В облдержадміністрації провели засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС

Сьогодні в облдержадміністрації в режимі відеоселектору відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області. На засіданні розглянули кілька питань:

1. Про запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з погіршенням погодних умов, мінімізації їх наслідків та оперативного реагування на них.

2. Про забезпечення теплопостачанням мешканців 109-го району м. Полтави.

3. Про реалізацію заходів цивільного захисту в районних державних адміністраціях новостворених районів та територіальних громадах.

За прогнозами синоптиків, протягом 13-16 січня в області спостерігатиметься ускладнення погодних умов. 13 січня – сніг (висота снігового покриву до 15 см), хуртовини. 15-17 січня відбуватиметься значне зниження температури, вночі – до 18-21° морозу. На початку наступного тижня холодна погода утримається.

Незважаючи на складні погодні умови, проїзд місцевими дорогами забезпечено. На всіх дорогах місцевого значення введено чергування механізованих бригад. Працює 81 одиниця дорожньої техніки та 98 працівників, повідомив директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Полтавській області, також забезпечено проїзд дорогами державного значення. Для ліквідації наслідків негоди було залучено майже 100 одиниць техніки та 116 працівників.

У зв’язку із значним похолоданням та з метою надання допомоги населенню, насамперед соціально незахищеному, під час низьких температур комісія доручила органам місцевого самоврядування у взаємодії з органами соціального захисту та підрозділами ГУ ДСНС України у Полтавській області на відповідній території підпорядкування визначити та затвердити перелік та матеріально-технічне забезпечення об’єктів тимчасового обігріву при переохолодженні та розпочати цілодобову  роботу таких пунктів за умови температури повітря нижче 10 градусів морозу протягом трьох діб поспіль.

Крім цього, необхідно забезпечити роботу соціальних патрулів на вулицях населених пунктів, з метою виявлення осіб, що потребують надання соціальної або медичної допомоги.

Також у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою області на засіданні обговорили питання реалізації заходів цивільного захисту в новостворених районних державних адміністраціях та територіальних громадах.

Мова йшла про створення підрозділів з питань цивільного захисту у складі виконавчих органів новостворених територіальних громад, про створення місцевих матеріальних резервів, місцевих програм, спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, про реконструкцію місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення, про створення місцевих пожежно-рятувальних підрозділів та формувань добровільної пожежної охорони, про забезпечення координації роботи у сфері цивільного захисту територіальних громад на відповідній території тощо.

Протокол засідання >>>

В облдержадміністрації провели засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС