В облдержадміністрації провели засідання регіональної  комісії з питань ТЕБ і НС

17 грудня в облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, яке в режимі відеоселектору провів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

На засіданні обговорили епідемічну ситуацію на території області та виконання карантинних обмежень з 19 грудня 2020 р. до 28 лютого 2021 р. на території Полтавської області, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 ,,Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, розглянули хід ідентифікації та паспортизації об’єктів, які становлять потенційну загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, та затвердили План роботи регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області на 2021 рік.

За інформацією  ДУ „Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, з початку карантину в області діагностували  30 783 випадки захворювання на COVID-19. Одужали 21 889 осіб, продовжують лікування 8 894 людини, 646 осіб померло.

Нагадаємо, що Уряд запровадив посилений карантин з 8 до 24 січня 2021 року та нові карантинні обмеження з 19 грудня 2020 року до 28 лютого 2021 року.

Зокрема, нові обмеження забороняють:

– Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.

– Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.

– Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.

– Робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 01:00.

– Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

У зв’язку з цим регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій рекомендувала райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам спільно з суб’єктами господарювання розглянути можливість запровадження на період дії карантину графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг.

Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації доручили вжити додаткових заходів щодо виявлення та обслуговування одиноких осіб серед людей похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації доручили забезпечити у медичних закладах централізоване постачання медичних газів, встановлення додаткових кисневих магістралей для забезпечення лікування пацієнтів хворих на COVID-19, не менше 80 відсотків ліжкового фонду, призначених для лікування таких хворих. А також  зарезервувати для лікування пацієнтів, хворих на COVID-19, не менше 30 відсотків ліжкового фонду області.

Контролювати встановлені карантинні заходи будуть Головне управління Національної поліції в Полтавській області, Управління патрульної поліції в Полтавській області та Головне управління Держпродспоживслужби у Полтавській області.

В облдержадміністрації провели засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС