Обережно, на водоймах Полтавщини тонкий лід!

З настанням зими і перших морозів з’являється одна з зимових небезпек – тонкий лід на водоймах.

Особливо вона стосується рибалок та дітей, яких замерзлі водойми притягують як магнітом. Так, впродовж двох днів в області сталося 2 випадки на водних об’єктах, внаслідок яких постраждало троє дітей.

Приміром, 9 грудня у м. Кременчук на річці Сухий Кагамлик місцевий мешканець врятував з води дівчинку 2011 року народження, яка провалилась під лід.

10 грудня у м. Полтава на ставках у мікрорайоні Огнівка перехожі врятували двох 12-річних дівчат, які провалилися під лід.

Загалом з початку року на водоймах Полтавщини загинуло 52 людини, 8 осіб постраждало.

Аби уникнути трагічних випадків і прикрих ситуацій на льоду, Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації застерігає мешканців області від виходу на тонку кригу та нагадує правила поводження на зимових водоймах:

– Не можна виходити на тонкий лід! Найбільш небезпечна крига – перша та остання.

– Не можна  самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.

– Безпечна товщина льоду для однієї людини – не менше 7 см, для групи людей – 15 см, для масового катання на ковзанах – не менше 25 см.

– Міцний лід має синюватий або зеленкуватий відтінок, а слабший – білий або жовтуватий.

– Тонкий лід трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом.

– Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею 2-3 рази в одне і те саме місце якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно зупинитись і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).

– При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під час групового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.

– Під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.

– Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.

Бережіть себе і своїх дітей, не наражайте себе зайвий раз на небезпеку!

Обережно, на водоймах Полтавщини тонкий лід!