В облдержадміністрації проведено штабне тренування цивільного захисту щодо виконання завдань в умовах осінньо-зимового періоду

9 грудня в Полтавській облдержадміністрації провели штабне тренування з органами управління цивільного захисту на тему: «Дії органів управління цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області щодо виконання завдань в умовах осінньо-зимового періоду».

Тренування в режимі відеоселектору провів директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської облдержадміністрації Сергій Венгер.

Метою тренування було забезпечення злагодженості дій органів управління цивільного захисту обласної державної адміністрації, новоутворених територіальних громад, районних державних адміністрацій та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, а також набуття практичних навичок, необхідних для виконання завдань щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації в умовах осінньо-зимового періоду.

Під час тренування учасники отримали кілька вводних, в яких були змодельовані ситуації, які можуть виникнути в області у зв’язку з погіршенням погодних умов.

Відпрацювали навчальні питання:

– дії органів управління у разі загрози виникнення надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з погіршенням метеорологічних умов;

– оцінка можливої обстановки та перевірка готовності сил цивільного захисту до виконання завдань із запобігання та ліквідації наслідків можливої  надзвичайної ситуації;

– дії органів управління у разі виникнення надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з погіршенням метеорологічних умов;

– організація роботи штабів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

– проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт силами цивільного захисту.

Керівники спеціалізованих служб цивільного захисту проінформували про наявність та готовність до виконання завдань за призначенням особового складу та техніки,  наявність  матеріально-технічних засобів, а також обговорили проблемні питання та шляхи їх усунення.

Підсумовуючи результати штабного тренування, Сергій Венгер зазначив, що загалом спеціалізовані служби області готові до роботи в зимовий період. Водночас основне завдання – постійна комунікація та оперативне реагування, оскільки від своєчасно прийнятих рішень залежить здоров’я і добробут населення.

Детальніше з інформацією про штабне тренування можна ознайомитися тут >>>