Правила безпеки на полюванні

Зазвичай в перший тиждень листопада в області відкривається сезон полювання на хутрового звіра. Хоча строки полювання  та порядок його здійснення визначаються конкретним користувачем мисливських угідь і можуть відрізнятись один від одного.

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» здійснюється на таких хутрових звірів: зайця-русака, лисицю, єнотовидну собаку, вовка.

Цього року в зв’язку з теплою осінню є велика імовірність зустрічі у лісі мисливців та грибників, у яких зараз активно проходить сезон «тихого полювання».

Тож з метою запобігання виникненню нещасних випадків мешканцям області слід утриматися в дні полювання відвідувати ліс, необхідно уникати перебування в мисливських угіддях, де проводиться полювання.

У разі відвідування лісу слід одягатися яскраво, щоб одяг був помітний здалеку. Якщо чути постріли чи лай собак, треба дати про себе знати (голосом, свистом) та швидко виходити з лісу.

Мисливцям треба особливо ретельно дотримуватися правил поводження з мисливською зброєю!

Так, під час користування вогнепальною зброєю забороняється:

– направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона не заряджена;

– передавати зброю іншим особам, попередньо не розрядивши;

– стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі.

Не допускається виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю.

Кожен мисливець повинен дотримуватись наступних правил:

– під час заряджання і розряджання рушниця повинна бути направлена вгору або у землю;

– у транспорті зброя повинна бути розібрана і знаходитися у чохлі;

– у випадку осічки при стрільбі не відкривати рушницю протягом 7-8 секунд, щоб не відбувся «затяжний постріл», який при відкритій рушниці призведе до нещасного випадку;

– при наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору мисливців тощо на відстані до 200 метрів необхідно розрядити рушницю;

– не можна стріляти з автотранспортного засобу незалежно від того знаходиться він в русі чи ні.

Будьте обережні! Дотримуйтесь правил безпеки!

Правила безпеки на полюванні