На території Полтавської області встановлено нові рівні епідемічної небезпеки

Про епідемічну ситуацію на території області та встановлення рівнів епідемічної небезпеки на території окремих адміністративно-територіальних одиниць в умовах поширення на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19 говорили сьогодні на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Полтавської області.

Провів засідання в режимі відеоселектору голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

За рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 1 жовтня 2020 року для м. Полтава було встановлено новий епідемічний рівень – «помаранчевий», для м. Лубни, м. Миргород, Диканського, Лохвицького, Миргородського, Новосанжарського, Полтавського та Шишацького районів встановлено «жовтий рівень» епідемічної небезпеки.

Нове зонування на території області  почне діяти з 00:00 5 жовтня.

За інформацією виконувача обов’язків директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Андрія Хайлова, протягом останньої доби в області зафіксували 167 нових випадків інфікувань, що є найбільшою кількістю за весь період реєстрації.

Від початку карантину на Полтавщині діагностували 2512 випадків захворювання на COVID -19, одужали 1103 жителі області, продовжують лікування 1396 людей. Всього зареєстровано 44 летальних випадки, нових за добу – 2 (Лохвицький та Семенівський райони). Заповнюваність ліжок  протягом тижня становила від 32 до 36 %. За добу в області проводиться до 600 тестів ПЛР та 1200 ІФА.

В «помаранчевій» карантинній зоні забороняється:

– діяльність закладів розміщення, крім готелів;

– діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

– діяльність з надання послуг громадського харчування за умови наповненості понад 50 відсотків посадкових місць;

– планові госпіталізації в лікарнях (крім надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим; пацієнтам з онкологічними захворюваннями; паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення або відтермінування існує значний ризик для життя  або здоров’я людей);

– діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, крім залів, які приймають відвідувачів не більше 1 особи  на 10 км. метрів;

– прийом нових змін у дитячі табори (в межах області);

– проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше 220 осіб та більше 1 особи на 10 кв. метрів;

– відвідування закладів освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;

– перевезення пасажирів громадським транспортом більше ніж 50% кількості місць для сидіння;

– у музеях, бібліотеках не більше 1 особи на 10 кв. метрів;

– в ТРЦ та закладах побутового обслуговування не більше 1 особи на 10 кв. метрів.

Крім цього, продовжують діяти обмеження «зеленої» та «жовтої» зон.

Для «жовтої» карантинної зони діють наступні  обмеження:

– заборона відвідування установ соцзахисту, у яких перебувають люди  похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово;

– робота хостелів;
– робота розважальних закладів після 24:00 та до 7:00;

– проведення масових заходів всередині закладів громадського харчування понад 20 осіб.

Для цієї зони також актуальні обмеження «зеленої» зони.

Контроль за встановленими обмежувальними заходами буде здійснювати Головне управління Національної поліції в Полтавській області, Управління патрульної поліції та ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Протокол засідання >>>

На території Полтавської області встановлено нові рівні епідемічної небезпеки