Отруєння чадним газом. Як запобігти?

З початку цього року на Полтавщині виникло 9 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких загинула 1 дитина та постраждало 13 осіб, у тому числі 4 дитини.

Так, 9 лютого у с. Смотрики Пирятинського району чадним газом отруїлась родина з 4-х осіб, серед яких двоє дітей 2012 та 2007 років народження. Наразі стан усіх членів родини – задовільний. Отруєння сталося через несправність твердопаливного котла опалювання.

Також учора до Великобагачанської центральної районної лікарні з попереднім діагнозом: отруєння чадним газом госпіталізовано мешканку селища Велика Багачка, її сина 2005 року народження було виявлено у ванній кімнаті уже мертвим.
Як свідчить статистика, кількість випадків отруєнь зростає під час опалювального сезону і частіше за все це стається через необережність під час користування приладами пічного та газового опалення. Адже чадний газ – це продукт неповного згорання будь-якого палива через нестачу кисню в зоні горіння.

Як запобігти отруєнню чадним газом
• регулярно перевіряйте газові прилади, вентиляційні канали та димоходи на справність;
• не використовуйте газові плити для обігріву приміщень;
• не користуйтеся газовими водонагрівачами й опалювальними приладами при зворотній тязі;
• не встановлюйте електровитяжку у приміщенні, де працює газовий прилад з відводом продуктів згорання у димохід;
• частіше провітрюйте приміщення, де є газові прилади;
• перевіряйте наявність тяги в димоході;
• у помешканні з пічним опаленням відчиняйте заслінку в пічці;
• не залишайте двигуни автомобілів у роботі в закритих приміщеннях.

Небезпека чадного газу
Чадний газ небезпечний тим, що його не можна відчути: він безбарвний і не має запаху. Визначити, яка концентрація чадного газу в приміщенні неможливо без спеціальних приладів. Потрапляючи дихальними шляхами до крові, він витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин.
Симптоми отруєння
Головний біль, запаморочення, біль у грудях, сухий кашель, шум у вухах, почервоніння шкіри, прискорене серцебиття, нудота, блювота.
При тяжкому отруєнні у людини порушується дихання, настають судоми, вона втрачає свідомість.
В залежності від концентрації чадного газу отруєння може призвести до важких уражень та захворювань, а іноді – до смерті.
Найбільш чутливими до чадного газу є діти, вагітні та люди із захворюваннями легень та серця.

У разі отруєння чадним газом необхідно:
– вивести або винести постраждалого на свіже повітря;
– викликати швидку медичну допомогу;
– забезпечити вільне надходження повітря до легень, розстебнувши одяг;
– якщо постраждалий притомний – дати велику кількість рідини (чай, вода);
– якщо постраждалий непритомний – піднести до носа змочену нашатирним спиртом ватку;
– у разі відсутності дихання необхідно зробити штучне дихання та непрямий масаж серця.

Закрити меню