Осінній призов на строкову військову службу на Полтавщині відбуватиметься з 1 жовтня до кінця грудня

Організаційні питання підготовки та якісного проведення осіннього призову в Полтавській області обговорили на засіданні обласної призовної комісії, яке відбулось 29 вересня в облдержадміністрації. Провів засідання в режимі відеоконференції директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергій ВЕНГЕР.

Осінній призов на строкову військову службу на Полтавщині розпочнеться з 1 жовтня і триватиме до 31 грудня. Наразі в області триває активна фаза з підготовки до чергового призову громадян на строкову службу.

Сергій ВЕНГЕР повідомив, що утворено обласну, районні та міські призовні комісії, затверджено персональні склади військово-лікарських комісій, тривають заходи з оповіщення громадян, які підлягають призову на строкову військову службу. Директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації зауважив, що цьогорічний призов громадян на строкову військову службу має свою специфіку, адже необхідно проводити ряд додаткових протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання можливості потрапляння до лав Збройних Сил України та інших військових формувань потенційних носіїв гострої респіраторної хвороби COVID-19. Підкреслив, що всі питання і завдання, які виникають під час проведення призову, повинні бути оперативно вирішені та усі епідемічні вимоги дотримані.

За інформацією заступника військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Юрія ФИСУНА, в області планують призвати на строкову військову службу 700 громадян з урахуванням резерву. Планове завдання було розподілено з урахуванням наявного ресурсу того чи іншого району чи міста Полтавської області і є обов’язковим до 100% виконання.

Проведення призову складатиметься з двох етапів. У жовтні більшу частину призовників (55%) направлять до Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального транспорту України. У листопаді – 39%, у грудні – 6% від планового завдання.

Найбільший відсоток призовників, як прибули на призовні дільниці, – у Решетилівському (71%), Хорольському (66%), Козельщинському (52%) райвіськкоматах. Низький рівень – в Оржицькому, Котелевському, Гребінківському та Семенівському райвійськкоматах.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій КУРИЛКО повідомив, що робота військово-лікарських комісій розпочнеться вчасно, оплата праці медичних працівників, які залучаються до роботи військово-лікарських комісій буде здійснюватися відповідно до вимог чинного законодавства, в тому числі за рахунок місцевих бюджетів. Тестування призовників на COVID-19 буде проводитися методом імуноферментного (ІФА) аналізу, вказане тестування має охопити всіх призовників, які направлятимуться на строкову військову службу.

На засіданні наголосили, що доставляти призовників необхідно з дотриманням протиепідеміологічних вимог: із забезпеченням кожного засобами індивідуального захисту (масками, рукавичками, антисептиками). Їх має вистачити з розрахунку не менше, ніж на три доби.

 

Відеосюжет  телеканалу “Центральний” про засідання обласної призовної комісії

Відеосюжет телеканалу “ІРТ-Полтава”

Осінній призов на строкову військову службу на Полтавщині відбуватиметься з 1 жовтня до кінця грудня