У двох містах та семи районах Полтавської області встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки

Сьогодні в режимі відеоселектору під головуванням заступника голови облдержадміністрації Євгена Грекова відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Полтавської області.

На засіданні обговорили епідемічну ситуацію на території області та встановлення карантинних заходів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки для окремих адміністративно-територіальних одиниць в умовах поширення на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19 та готовність сил та засобів цивільного захисту області до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років.

За рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 24 вересня 2020 року для двох міст та 7 районів Полтавської області (м. Полтава, м. Миргород, Диканського, Котелевського, Миргородського, Новосанжарського, Полтавського, Решетилівського та Шишацького районів) було встановлено новий епідемічний рівень – «жовтий», який почне діяти з 00:00 28 вересня і триватиме 14 днів.

За інформацією заступника директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Анатолія Журавльова, за останні п’ять днів заповнюваність ліжок, визначених для лікування хворих на коронавірусну хворобу, зросла з 23,9 до 29,1 %. У Полтаві на лікуванні перебуває 438 людей, у Миргороді – 37 осіб, у Диканському районі – 15 осіб, Котелевському районі – 11, Миргородському  районі – 29 людей, Новосанжарському районі – 24 особи, Полтавському районі – 62, Решетилівському районі – 11, Шишацькому районі – 36 осіб.

Для «жовтої» карантинної зони діють наступні  обмеження:

– заборона відвідування установ соцзахисту, у яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово;
– робота хостелів;
– робота розважальних закладів після 24:00 та до 7:00;
– проведення масових заходів всередині закладів громадського харчування понад 20 осіб.

Також продовжують діяти обмеження «зеленої» карантинної зони, а саме:

– перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;
– проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;
– кінотеатри із заповненістю на 50%;
– перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць;
– відвідування закладів дошкільної, шкільної, позашкільної та спеціалізованої освіти, якщо на самоізоляції понад 50 % дітей та персоналу закладу.

Крім цього, учасники засідання обговорили готовність сил та засобів цивільного захисту області до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років.

З прогнозом на майбутню зиму ознайомив присутніх начальник Полтавського обласного центру з гідрометеорології Ігор Замирайло. За його словами, зима буде нетиповою для нашого регіону. Очікувана середня температура від -3 до -5 градусів морозу. Для неї  будуть характерні тумани та ожеледні явища.

Начальник управління житлово-комунального господарства Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Рева повідомив,  що готовність житлового фонду Полтавської області до осінньо-зимового періоду складає 98 %, закладів соціальної сфери – 99,8 %. Спеціалізована техніка для прибирання доріг, реагенти та посипковий матеріал готові на 90%.

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Полтавській області, експлуатаційне утримання автодоріг буде забезпечуватись роботою 160 одиниць машин і механізмів підрядних дорожніх організацій. Наразі  підготовлено 115 одиниць дорожньої техніки.

За підсумками засідання були прийняті протокольні рішення та надані доручення усім відповідальним виконавцям.

Протокол засідання >>>