Під час надзвичайної пожежної небезпеки зростає кількість пожеж в природних екосистемах

З початку року на території Полтавської області виникло 128 пожеж природного характеру, а саме: 85 лісових пожеж, 13 торф’яних пожеж, 30 пожеж на сільськогосподарських полях. Крім того, в області сталося 1123 пожежі на відкритих територіях. Ці показники перевищують минулорічні в декілька разів.

Протягом лише останніх двох днів (16-17 серпня) в лісових масивах Полтавського, Новосанжарського, Шишацького районів сталося 4 пожежі, внаслідок яких вигоріло близько 2,5 га лісової підстилки. На відкритих територіях виникла 21 пожежа, у результаті чого згоріло 40 га сухої рослинності.

Найближчими днями в області зберігатиметься суха та спекотна погода. За даними синоптиків, на Полтавщині переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки (5-й клас).

Тому Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації нагадує мешканцям Полтавської області, що при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки (5-го класу) забороняється:

– відвідувати хвойні ліси;

–  розводити багаття у лісі та лісопосадках;

–  заїжджати автомобілем до лісу;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках, вздовж автомобільних доріг  непогашені сірники або недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– створювати смітники та спалювати відходи;

– спалювати сухостій на присадибних ділянках та сільськогосподарських полях.

При загоранні в лісах, лісопосадках та на відкритих територіях негайно телефонуйте до пожежно-рятувальної служби за номером «101»!