Полтавська область відноситься до «зеленої» зони адаптивного карантину

Про епідемічну ситуацію на території області та дотримання карантину з метою запобігання поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19 говорили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, яке 14 серпня в режимі відеоселектору провів голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Як повідомив директор державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Андрій Хайлов, в області показник заповнюваності ліжок – 5,5%, кількість тестувань – 48,69 на 100 тисяч населення, новий показник активних хворих на 100 тисяч населення 9,4 %. За цими показниками Полтавська область відноситься до «зеленої» зони адаптивного карантину.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак застеріг полтавців від відвідування курортних областей та подорожей без особливої потреби, оскільки останнім часом більшість лабораторно підтверджених випадків захворювання припадає на хворих, які прибули з інших областей.

Регіональна комісія з питань ТЕБ і НС рекомендувала забезпечити дотримання карантинних обмежень, які діють в області. Також забезпечити інформування населення щодо визначення Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (,,зелений”, ,,жовтий”, ,,помаранчевий” або ,,червоний”) на території області або окремої адміністративно-територіальної одиниці.

Крім цього, на засіданні доручили Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації підготувати заклади охорони здоров’я другої черги для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19 та дообладнати заклади охорони здоров’я першої і другої черги необхідним медичним обладнанням, медикаментами, засобами для проведення дезінфекції та індивідуального захисту. Додатково забезпечити заклади охорони здоров’я спеціальною тарою для зберігання відходів, які утворюються внаслідок лікування пацієнтів, хворих на COVID-19.

Протокол засідання >>>

Полтавська область відноситься до «зеленої» зони адаптивного карантину