Увага! Надзвичайна ситуація!

05.08.2020 в с. Сватки Гадяцького району у  в приватному господарстві місцевого мешканця стався випадок загибелі 1 свиноматки з ознаками хвороби на африканську чуму свиней (всього в господарстві 41 тварина). За результатами дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 06.08.2020 року факт захворювання на вірус «Африканська чума свиней» підтверджено.

Відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Гадяцькій районній державній адміністрації розроблено план заходів, визначено та встановлено зону захисту в радіусі с. Сватки та зону нагляду в радіусі 10 км від осередку спалаху хвороби, порядок та контроль переміщення людей і транспорту через зону захисту, карантин тривалістю 40 днів.

Рішенням районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій подію попередньо класифіковано як надзвичайну ситуацію природного характеру місцевого рівня.

Для ліквідації наслідків НС залучені працівники Гадяцького управління ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області, Миргородського відділу поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області, Краснолуцької ОТГ.

З метою запобігання занесенню вірусу африканської чуми свиней Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації рекомендує приватним господарствам та сільськогосподарським підприємствам суворо дотримуватись вимог нормативних документів Держпродспоживслужби щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Увага! Надзвичайна ситуація!