В облдержадміністрації відбулося чергове засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Полтавської області

13 липня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Євгена Грекова відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області. Засідання комісії пройшло в режимі відеоселектору з головами районних державних адміністрацій та керівниками органів місцевого самоврядування.

На засіданні розглянули наступні питання:

1. Про епідемічну ситуацію на території області в умовах дії карантину до 31 липня 2020 року з метою запобігання поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

2. Про поточний стан виконання заходів щодо запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах Полтавської області.

3. Щодо ситуації, яка склалась на території ДП «Лохвицький спиртовий комбінат» зі зберіганням небезпечних відходів.

За інформацією тимчасово виконуючого обов’язки директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Анатолія Журавльова, за останні три тижні в області було виявлено 35 підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію.

Заповнюваність ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить    0,88 %. Охоплення тестуванням протягом тижня складає 45,30 на 100 тисяч населення області. Коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу – 0,98 %. Показник динаміки зростання випадків COVID-19 менше 8/100 (менше 10%).

Тож за цільовими показниками епідемічна ситуація нині в області стабільна.

Враховуючи сприятливу епідемічну ситуацію на території Полтавської області, на засіданні було вирішено не посилювати протиепідемічні заходи.

Зважаючи на постанову Кабінету Міністрів України від 08 липня 2020 р. № 588 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392», було вирішено доручити райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам вжити заходи щодо заборони працювати після 23-ї та до 7-ї години розважальним закладам (нічним клубам), а також суб’єктам господарської діяльності з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанам, кафе, барам, закусочним, їдальням, кафетеріям, буфетам тощо), закладам культури, крім кінотеатрів та крім діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

Відповідальним виконавцям необхідно контролювати виконання заборони на діяльність закладів культури з наповненістю понад 50 відсотків стаціонарних розміщених місць для сидіння та/або більше однієї особи на 5 кв. метрів площі закладу культури.

Також повинен бути регулярний контроль за дотриманням перевізниками встановлених протиепідемічних вимог під час перевезення пасажирів транспортом загального користування.

Про поточний стан виконання заходів щодо запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах Полтавської області доповів заступник начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Гришанін.

З початку року на території області в екосистемах виникло 939 пожеж, що у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2019 року, економічні втрати від яких становлять більше 58 мільйонів гривень.

Для запобігання виникненню пожеж в екосистемах в області розроблено план, відповідно до якого постійно здійснюється моніторинг оперативної обстановки з пожежами у природних екосистемах на території області. ГУ ДСНС України у Полтавській області спільно з Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства проводять рейди і патрулювання лісових масивів. У місцях масового відпочинку в лісових масивах проведено  47 рейдів.

На засіданні було вирішено посилити роботу щодо цілодобового моніторингу пожеж у природних екосистемах, проведення серед населення роз’яснювальної роботи щодо недопущення пожеж під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, на торфовищах, сільгоспугіддях, присадибних ділянках. Посилити контроль за дотриманням агропідприємствами, фермерами та населенням вимог пожежної безпеки на сільгоспугіддях під час збирання врожаю, недопущенням спалювання стерні, сухостою та сміття на сільгоспугіддях та присадибних ділянках.

Крім цього, на засіданні обговорили проблемне питання, пов’язане зі зберіганням небезпечних відходів на території ДП «Лохвицький спиртовий комбінат», та намітили шляхи його вирішення.

Протокол засідання >>>