Наповнюваність регіонального матеріального резерву становить 86 % і за цим показником Полтавська область посідає друге місце в Україні

Про створення, утримання та поновлення регіонального та місцевих матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій доповів сьогодні директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергій Венгер на апаратній нараді у голови облдержадміністрації.

Сергій Венгер поінформував, що матеріальні резерви створюються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання. Вони призначені для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, надання допомоги постраждалому населенню, проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів. Номенклатура матеріальних резервів може за необхідністю підлягати перегляду.

«У 2020 році заплановано здійснити накопичення регіонального матеріального резерву на 5,8 мільйона гривень, в районах області місцеві матеріальні резерви – на 19,6 мільйона гривень.

Станом на 01.07.2020 наповнюваність регіонального матеріального резерву становить 86% від запланованого. Полтавська область за цим показником посідає друге місце серед областей України. Накопичення місцевих матеріальних резервів становить 41%.

Найбільший кількісний показник накопичення матеріального резерву мають Кобеляцький, Зіньківський, Хорольський, Новосанжарський, Лубенський райони, м. Кременчук, м. Лубни, м. Полтава.

Найменші кількісні показники – у Семенівському, Миргородському, Козельщинському, Глобинському, Лохвицькому, Котелевському та Кременчуцькому районах», – повідомив Сергій Венгер.

За його словами, у другому кварталі цього року Департаментом з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації до регіонального матеріального резерву придбано 550 респіраторів, 217 протиепідемічних костюмів, 300 кг дезінфікуючих засобів,   100 л антисептичних засобів, 15 мотооприскувачів, 600 комплектів засобів індивідуальної гігієни, 2 800 медичних масок, по 500 пар латексних та нітрилових рукавичок.

Крім того, в регіональному матеріальному резерві зберігаються респіратори РУ-60, «Росток 3-2», комплекти спецодягу та протиепідемічного одягу, комплекти захисного одягу із полівініла, півмаски фільтрувальні «Мікрон».

Цього року на підставі рішень регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області з регіонального матеріального резерву видано КП „Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради” 1000 бинтів, 100 пакетів для перев’язки, ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області – 60 респіраторів, Полтавському обласному військовому комісаріату – 50 респіраторів, 50 л гіпохлориту натрію марки А, 20 л антисептика „Eco Point M + Sept”, 200 одиниць нетканих медичних масок, 200 одиниць латексних рукавичок, КУ „Рятувально-водолазна служба” Полтавської обласної ради – 40 респіраторів.

Із місцевих матеріальних резервів видано матеріальних цінностей, у тому числі медичних засобів, на суму 2 106 000 грн.

Сергій Венгер повідомив, що на виконання рішення наради членів Державної комісії з питань ТЕБ та НС не всі керівники органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування провели аналіз стану накопичення місцевих матеріальних резервів і переглянули номенклатуру резервів. Так, 40% номенклатур місцевих матеріальних резервів по області не переглянуті.

Враховуючи адміністративну реформу, яка триває в країні, органам місцевого самоврядування необхідно теж переглянути номенклатури своїх матеріальних резервів і до вересня цього року накопичити необхідну кількість матеріальних цінностей.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов підкреслив серйозність даного питання, тому всі відповідні доручення мають бути виконані. За підсумками їх розгляду планують провести окрему нараду.