Серед пріоритетів – заходи щодо запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах

Про заходи щодо запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах в 2020 році говорили 16 червня на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Від Полтавської області у засіданні взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, керівники профільних обласних управлінь.

Директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда повідомив, що країну влітку очікує складний пожежонебезпечний період. Адже цього року зима була майже безсніжною, а весна посушливою. Температура в липні та серпні буде значно вищою за норму. Дощі, переважно зливового характеру, суттєво не впливатимуть на стан пожежної безпеки.

За інформацією голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна, в Україні з початку року зафіксовано 24 тисячі пожеж з площею в 70 тисяч гектарів.

Зважаючи на цю ситуацію, Державна комісія доручила областям посилити роботу з протидії пожежам у природних екосистемах, а саме:

– посилити моніторинг пожежної обстановки у природних екосистемах та оперативне реагування на всі випадки загорянь на початковому етапі їх виникнення;

– забезпечити введення на період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки тимчасових обмежень на відвідування населенням лісових масивів і лісопаркових зон, в’їзду до них автотранспортних засобів;

– посилити проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо недопущення пожеж під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, сільгоспугіддях, присадибних ділянках;

– за можливістю проводити повітряний моніторинг пожежної обстановки, застосовуючи безпілотні літальні апарати і малу авіацію аероклубів.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що питання протидії виникненню пожеж знаходиться на особливому контролі в області. Серед першочергових заходів – розробка плану боротьби з пожежами і профілактики їх виникнення, проведення засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС, присвячене цьому питанню.

Детальніше з інформацією про засідання можна ознайомитись тут >>>