В облдержадміністрації провели чергове засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Полтавської області

12  червня в облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, яке в режимі відеоселектору провів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

На порядок денний було винесено наступні питання:

1. Про епідемічну ситуацію на території області в умовах послаблення протиепідемічних заходів та дотримання карантину з метою запобігання поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

2. Про запобігання виникненню нещасних випадків на водних об’єктах області під час купального сезону 2020 року.

3. Про ситуацію з непридатними хімічними засобами захисту рослин на території області.

За інформацією державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», Полтавська область відповідає всім критеріям щодо послаблення протиепідемічних заходів.

Тож, враховуючи позитивну динаміку щодо епідемічної ситуації, пов’язаної із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, в області залишаються чинними послаблення протиепідемічних заходів, прийняті попередніми рішеннями регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

З метою запобігання виникненню нещасних випадків із людьми на водних об’єктах під час купального сезону комісія рекомендувала райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам, Регіональному офісу водних ресурсів у Полтавській області:

– заборонити купання в необладнаних місцях та в зоні гідроспоруд, встановивши відповідні щити з попередженням про небезпеку для життя і заборону для купання;

– зобов’язати власників та відповідальних за місця масового відпочинку населення на водних об’єктах створити сезонні рятувальні пости, укомплектувати їх підготовленими рятувальниками, необхідним спорядженням і майном, засобами зв’язку і аптечками для надання першої долікарської медичної допомоги;

– посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо правил безпечного поводження на водних об’єктах області.

Щодо вирішення ситуації з непридатними хімічними засобами захисту рослин на території області, то комісія доручила Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації та райдержадміністраціям поновити склад обласної та районних постійно діючих комісій з питань поводження з безхазяйними відходами. Районні комісії мають провести інвентаризацію непридатних хімічних засобів захисту рослин на підзвітній території та надати акти інвентаризації за результатами своєї роботи обласній постійно діючій комісії з питань поводження з безхазяйними відходами для вирішення питання про подальше поводження з відходами.