Правила безпечного відпочинку біля водойм

З настанням теплої літньої погоди в області розпочався купальний сезон, проте варто пам’ятати, що відпочинок біля водойм повинен бути не лише комфортним, а й безпечним.

Порушення правил безпеки на воді стає причиною нещасних випадків.

На жаль, протягом 9 червня на водоймах області загинули троє людей.

Так, в с. Горбанівка Полтавського району з місцевого ставка водолази КУ «Рятувально-водолазна служба» Полтавської обласної ради дістали тіло чоловіка 1988 року народження. У с. Макухівка Полтавського району в р. Ворскла потонув чоловік 1955 року народження. У с. Гінці Лубенського району в р. Удай загинув чоловік 1951 року народження.

Загалом з початку року на водоймах області загинуло 15 людей.

Щоб відпочинок біля води став корисним та безпечним, Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації нагадує мешканцям області основні правила поведінки на воді:

– відпочивайте та купайтеся на спеціально обладнаних пляжах;

– ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

– якщо не вмієте плавати, не заходьте у воду глибше ніж по пояс;

– не залишайте дітей без нагляду біля води;

– не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

– купайтеся в спокійну безвітряну погоду у світлу частину доби при температурі води не менше +18 та повітря не нижче +24. У воду заходьте повільно, щоб тіло звикло до зміни температури повітря і води;

– не запливайте далеко, особливо якщо не впевнені у своїх силах;

– не доводьте себе до ознобу, адже при переохолодженні можуть виникнути судоми, зупинка дихання;

– обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, також з них може вийти повітря і вони втратять плавучість;

– не жартуйте на воді та не грайтеся в ігри, пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

– не підпливайте близько до човнів та катерів, які йдуть неподалік від місць купання;

– уникайте річок із швидкою течією.

Пам’ятайте, що легковажне ставлення до води часто призводить до трагедії, тому завжди  дотримуйтесь  правил поведінки на воді.

Правила безпечного відпочинку біля водойм