На Полтавщині з 5 червня відбудеться пом’якшення карантину

Про епідемічну ситуацію в області та можливість введення наступного етапу пом’якшення карантину говорили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, яке відбулося 4 червня в облдержадміністрації.

Враховуючи сприятливу епідемічну ситуацію на території Полтавської області та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 р. № 435 ,,Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392”, комісія рекомендує запровадити в області наступні послаблення протиепідемічних заходів:

– проведення релігійних заходів на відкритому повітрі з дотриманням фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра та перебування не більше ніж 1 особи на 5 кв. метрах площі будівлі, якщо релігійний захід проводиться в приміщенні.

З 5 червня дозволяється:

– прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують внутрішні пасажирські перевезення авіаційним транспортом;

– діяльність закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів: дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більше ніж чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту тощо;

– особам, які досягли 60-річного віку, не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції.

Також залишаються  чинними послаблення протиепідемічних заходів, які  були прийняті попередніми рішеннями регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (від 23.05.2020 р. та 29.05.2020 р.) з урахуванням деяких змін.

Так, з 10 червня дозволяється діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Також за рішенням комісії відновлюють роботу кальянні та заклади, які надають такі послуги.

З 10 червня дозволяється:

– денне відвідування одержувачами соціальних послуг територіальних центрів соціального обслуговування, центрів надання соціальних послуг за умови дотримання протиепідемічних заходів;

– відвідування реабілітаційних установ для проведення індивідуальних корекційних занять за умови дотримання карантинних (протиепідемічних) заходів;

– відновити зарахування до стаціонарних установ соціального захисту населення (будинків-інтернатів, стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування, центру надання соціальних послуг) за наявності у особи негативного результату тестування на коронавірусну інфекцію COVID-19.

З метою дотримання всіх належних протиепідемічних заходів серед учасників при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування комісія рекомендувала:

– створити групи з моніторингу дотримання рекомендацій щодо протиепідемічних заходів під час проведення зовнішнього оцінювання та вступних випробувань, які затверджуються постановою Головного державного санітарного лікаря України;

– проводити моніторинг дотримання протиепідемічних заходів в усіх пунктах тестування напередодні початку кожної сесії зовнішнього оцінювання та вступних випробувань.

Протокол засідання >>>

На Полтавщині з 5 червня відбудеться пом’якшення карантину