У Полтавській області планують створити систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112

3 червня відбулося пленарне засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання, на якому розглянули і прийняли питання «Про внесення змін та доповнень до регіональної Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2017-2020 роки» та «Про внесення змін до Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2016-2020 роки», які підготував Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації.

Так, відповідно до внесених змін до регіональної Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2017-2020 роки з обласного бюджету будуть виділені 350 тис. грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво та забезпечення функціонування системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

Ця система об’єднає всі екстрені служби в один телефонний номер. Впровадження єдиного номеру сприятиме оперативному реагуванню на надзвичайні ситуації та їх ліквідацію. Так, оператор екстреної служби зможе на виклик одночасно відправити представників кількох служб (медиків, поліцейських, пожежників).

Найвідоміший приклад єдиної екстреної служби діє в США за номером 911, у Європі функціонує номер екстреної допомоги – 112.