Епідемічна ситуація в області дозволяє й надалі запроваджувати чергові послаблення карантину

29 травня в облдержадміністрації в режимі відеоселектору відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області. Обговорювали епідемічну ситуацію на території області та етапи послаблення протиепідемічних заходів.

Враховуючи сприятливу епідемічну ситуацію, що склалася на території Полтавської області, на засіданні вирішили залишити чинними послаблення протиепідемічних заходів, прийняті попереднім рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій відповідно до протоколу № 16 від 23.05.2020 р.

Тобто, зберігаються послаблення, які мають запровадити в області з 1 червня, а саме:

– робота закладів фізичної культури і спорту (крім групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб);

– відвідування занять у закладах освіти в групах до 10 осіб;

– перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому) між регіонами в межах кількості місць для сидіння;

– міжобласні пасажирські перевезення (залізничні, автомобільні).

В області з 10 червня дозволяється:

діяльність закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів;

– діяльність закладів культури, зокрема з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), у тому числі проведення культурних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід;

– діяльність закладів, що надають послуги з розміщення.

Але з 30 травня заборонено роботу кальянних та закладів, які надають такі послуги під час карантину.

Також комісія доручила Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації послабити протиепідемічні заходи в будинках-інтернатах (пансіонатах), стаціонарних відділеннях територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).   Зокрема, з 1 червня зняти обмеження переміщення персоналу за межі стаціонарних закладів соціального захисту населення, де підопічні/вихованці проживають постійно, та відмінити у будинках-інтернатах, відділеннях стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіальних центрів соціального обслуговування роботу медичного персоналу вахтовим методом.

Крім цього, на засіданні скасували проведення санітарної обробки автомобільних доріг комунальної форми власності із залученням спеціалізованої техніки.

Обговорено та надано доручення відповідальним виконавцям щодо дотримання всіх належних протиепідемічних заходів серед учасників під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

Протокол засідання >>>