В Полтавській області відбудеться наступний етап пом’якшення карантину

Таке рішення ухвалили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, яке 23 травня в режимі відеоселектору провів заступник голови облдержадміністрації Євген Грєков.

Керівництву області вдалося переконати Міністерство охорони здоров’я  щодо сприятливої епідеміологічної ситуації на території області. Так, згідно з оприлюдненими на сайті МОЗ даними за 23 травня, епідеміологічна ситуація в Полтавській області відповідає всім трьом вимогам (інцидентність – 0,22, завантаженість ліжок – 0,93 та охоплення тестуванням – 12,41).

Враховуючи ці показники, Полтавщина може запровадити із 23 травня до 22 червня адаптивний (послаблений) карантин.

Так, згідно з рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ і НС, відсьогодні в області дозволено:

– проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. Спортивні заходи з понад 50 осіб погоджуються з Міністерством охорони здоров’я;

– проведення релігійних заходів за умови перебування не більше 1 особи на 10 кв. м;

– регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення у міському, приміському, міжміському та внутрішньообласному сполученні;

– діяльність готелів (крім функціонування в готелях ресторанів).

З 25 травня можна буде відвідувати заклади дошкільної освіти.

З 1 червня дозволяється:

–  робота закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб);

– відвідування занять у закладах освіти в групах до 10 осіб;

– перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому) між регіонами в межах кількості місць для сидіння;

– міжобласні пасажирські перевезення (залізничним, авіаційним, автомобільним транспортом) між регіонами в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу.

З 10 червня дозволяється:

– приймання відвідувачів у приміщеннях закладів харчування;

– діяльність закладів культури (за рішенням власника) та проведення культурних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв. м;

– діяльність закладів, що надають послуги з розміщення туристів.

Також на засіданні надали доручення Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації до 1 червня надати пропозиції щодо зняття протиепідемічних обмежень, запроваджених у закладах соціального захисту населення.

Полтавському обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 26 травня необхідно забезпечити проведення навчальних тренінгів для кандидатів в прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, усиновлювачі та патронатні вихователі у групах до 25 осіб з дотриманням протиепідемічних заходів.

Райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам з 25 травня необхідно забезпечити роботу центрів надання адміністративних послуг із дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

Протокол засідання >>>

В Полтавській області відбудеться наступний етап пом’якшення карантину