Карантин продовжено, але з 11 травня будуть діяти деякі послаблення

8 травня в режимі відеоселектору відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області.

На порядку денному розглядалися  наступні питання:

1. Про продовження карантину на території області у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

2. Про функціонування контрольно-пропускних пунктів на в’їздах/виїздах Полтавської області.

3. Про затвердження Переліку закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 (в тому числі які перепрофілюються у разі масового надходження хворих).

На засіданні було вирішено продовжити карантин в області до 22 травня, але з послабленням деяких карантинних обмежень. Це рішення було прийнято відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 травня 2020 р. № 343 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».

Так, з 11 травня, дотримуючись  протиепідемічних заходів, можна буде відвідувати:

– парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони;

– спортивні та дитячі майданчики.

За умов дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів буде дозволено працювати:

– салонам краси, перукарням;

– закладам громадського харчування на виніс;

– літнім майданчикам кафе і ресторанів просто неба у закладах, зареєстрованих як оператори потужності;

– закладам побутового обслуговування населення;

– музеям, бібліотекам;

– стоматологам, аудиторам, адвокатам, нотаріусам, психологам, сервісам побутової техніки;

– підприємствам, які працюють у галузі засобів масової інформації;

– підприємствам, установам, організаціям, які забезпечують проведення навчально-тренувального процесу спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту тощо.

Буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон у ТРЦ.

Можна буде здійснювати кіно- та відеозйомку на відкритому повітрі, у транспортних засобах, приміщеннях. Проводити репетиції в театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах, але без глядачів і до 50 осіб.

Щодо функціонування контрольно-пропускних пунктів на в’їздах/виїздах  Полтавської області, то на засіданні доручили  райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам,  ГУ Національної поліції України в Полтавській області, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з 12 травня забезпечити дотримання особливого режиму на в’їздах і виїздах на/з території Полтавської області у відповідності з епідемічною ситуацією на території області та суміжними регіонами.

Карантин продовжено, але з 11 травня будуть діяти деякі послаблення