Пожежі в природних екосистемах

Цьогорічної весни в Полтавській області, як і по всій Україні, значно зросла кількість пожеж в природних екосистемах. Порівняно з минулим роком в 2-3 рази.

Так, лише протягом 23 квітня на території області сталося 5 лісових пожеж.

Зокрема, горіло 2 рази в лісовому масиві Новосанжарського лісництва ДП «Новосанжарське лісове господарство», поблизу с. Руденківка Новосанжарського району. Внаслідок пожеж вигоріло 1 га лісової підстилки.

У лісовому масиві Радянського лісництва ДП «Кременчуцьке лісове господарство», поблизу с. Пашенівка Козельщинського району, сталося також 2 загорання. Загалом вогонь знищив 8,3 га лісової підстилки.

У лісовому масиві Хорольського лісництва ДП «Лубенське лісове господарство», поблизу с. Бовбасівка Хорольського району, згоріло 1 га лісової підстилки та 40 га очерету поблизу лісового масиву.

Усі пожежі ліквідовані зусиллями працівників лісових господарств та підрозділами ДСНС.

Загалом з початку року в Полтавській області зафіксовано 51 лісову пожежу, внаслідок якої вигоріло 8 га верхового лісу та 117 га лісової підстилки.

Крім того, в області виникло 12 торф’яних пожеж, у результаті чого вогнем знищено майже 11 га поверхневих покладів торфу.

На відкритих територіях області з початку року виникло 836 пожеж, які призвели до знищення понад 2 260 га сухої рослинності та очерету.

Тож Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації закликає мешканців області бути відповідальними та не випалювати суху рослинність та очерет на відкритих територіях, адже це часто стає причиною виникнення лісових та торф’яних пожеж, ліквідація яких вимагає значних фізичних і матеріальних затрат.

Нагадуємо, що з метою збереження навколишнього середовища 17 квітня був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».

Законом передбачено зміни у притягненні до відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання рослинності або її залишків, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, забруднення повітря тощо. Розміри штрафів зросли у 18 разів.

Зокрема, за самовільне випалювання рослинності та її залишків громадяни тепер заплатять від 3 060 до 6 120 грн.

Якщо ці дії вчинять посадові особи, то мусять заплатити від 15 300 до 21 420 грн.

За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян складає від 6 120 до 12 240 грн. Для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.

Пожежі в природних екосистемах