Кількість пожеж в екосистемах невпинно зростає

З початку року через спалювання сухої трави на Полтавщині виникло 585 пожеж на відкритих територіях, внаслідок чого вигоріло 1656 га сухої рослинності  (у 2019 році за цей період було зафіксовано 206 пожеж). Крім цього, виникло 6 лісових та 3 торф’яних пожежі.

Лише за тиждень, з 30 березня по 5 квітня, в області сталося 152 пожежі на відкритих територіях, у результаті яких вигоріло понад 510 га сухої рослинності.

Також впродовж тижня зафіксовано 3 лісових пожежі.
Зокрема, 2 квітня у лісовому масиві Посульського лісництва ДП «Лубенський держлісгосп» поблизу с. Мусіївка Хорольського району вигоріло 1,3 га лісової підстилки,  5 квітня в лісовому масиві Лохвицького лісництва ДП «Пирятинський держлісгосп» вогонь знищив 0,5 га лісової підстилки.
Масштабна пожежа сталася 3 квітня поблизу с. Жирки Кобеляцького району. У вогні згоріло 30 га лісової підстилки, 8 га хвойного самосіву та 10 га сухої рослинності. У ліквідації пожежі було задіяно 18 відділень ДСНС, 13 одиниць спеціальної  техніки  лісового господарства та пожежний потяг регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця».

За цей період виникла і торф’яна пожежа поблизу с. Радалівка Глобинського району. Сталося займання поверхневих покладів торфу на загальній плоші  0,2 га.

Зважаючи на зростання кількості пожеж в екосистемах, Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації закликає мешканців області припинити випалювати суху рослинність, адже це стає причиною виникнення лісових та торф’яних пожеж, ліквідація яких вимагає значних фізичних і матеріальних затрат.

Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах завдають шкоди навколишньому середовищу (ґрунту, рослинному і тваринному світу), загрожують здоров’ю та життю людини.

Кількість пожеж в екосистемах невпинно зростає