22Сер/19Вимк.

Як запобігти надзвичайним ситуаціям на автошляхах області в осінньо-зимовий період обговорювали в облдержадміністрації

В облдержадміністрації сьогодні провели навчання з органами управління та силами цивільного захисту Полтавської області. Навчались як запобігти виникненню надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування під час осінньо-зимового періоду.

Визначали стан готовності органів управління та сил цивільного захисту до оперативного реагування на надзвичайні ситуації та небезпечні події, пов’язані з ускладненням погодних умов восени та взимку.

У навчанні взяли участь представники управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації, ГУ ДСНС України у Полтавській області, Служби автомобільних доріг у Полтавській області, Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту області. На відеозв’язку – керівний склад цивільного захисту міст, районів та об’єднаних територіальних громад.

За словами в.о. начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Андрія Коваленка, треба не допустити виникнення надзвичайних ситуацій на автошляхах цієї зими. Необхідно уникнути травмування людей і порушення нормальних умов життєдіяльності населення. Основна запорука успіху – це своєчасне реагування на ті природні катаклізми, що виникають на території області в осінньо-зимовий період. «На жаль, ми маємо неприємний досвід в кінці минулого та на початку цього року, коли нам доводилося перекривати автошляхи, щоб ліквідувати наслідки негоди. Тому від своєчасного реагування та злагодженої роботи залежатиме здоров’я і життя людей», - повідомив Андрій Коваленко.

Під час навчання кожна спеціалізована служба цивільного захисту звітувала про наявність чергових сил, їх склад, сили та засоби, які будуть приведені в готовність при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій, організацію взаємодії з іншими службами, установами та організаціями. Учасники заходу обговорювали проблемні питання, які можуть виникнути під час ліквідації наслідків негоди.

Щоб не допустити надзвичайних ситуацій на автошляхах, місцевій владі необхідно постійно моніторити прогноз погоди і в разі погіршення погодних умов своєчасно реагувати на них, залучаючи необхідні служби.

За словами заступника начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Анатолія Мягкохліба, дорога повинна «жити» і обмеження автомобільного руху на дорогах – це крайній захід.

У разі погіршення погодних умов всі служби та органи виконавчої влади, місцевого самоврядування повинні постійно взаємодіяти.