25Чер/19Вимк.

На засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС обговорили ситуацію з відключення води у м. Полтава

Сьогодні під головуванням тимчасово виконувача обов’язків голови облдержадміністрації Олега Пругла відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Учасники засідання обговорили ситуацію, що склалася між АТ «Полтаваобленерго» і КП ПОР «Полтававодоканал», та заручниками якої стали мешканці міста Полтава.

24 червня АТ «Полтаваобленерго» почало відключати об’єкти водопостачання від електромережі, внаслідок чого без води залишились мешканці кількох мікрорайонів (Алмазний, Половки, Сади-1, Сади-2, Сади-3).

Відключення електроенергії сталося через заборгованість підприємства «Полтававодоканал» за спожиту електроенергію за минулі роки (2012-2016 роки). Борг у кілька сотень мільйонів виник у зв’язку з невідшкодуванням підприємству різниці в тарифах із державного бюджету.

Водопостачання у цих мікрорайонах вчора пізно ввечері було відновлено. За словами Олега Пругла, конфлікт врегульовано, але проблему не вирішено. Борг великий і за рахунок обласного та міського бюджетів його неможливо погасити.

Тож на засіданні комісії вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України щодо погашення боргу через різницю в тарифах з державного бюджету. Також з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій соціального та техногенного характеру було прийнято рішення щодо недопущення відключення водопостачання. АТ «Полтаваобленерго» та КП ПОР «Полтававодоканал» повинні вжити необхідних заходів щодо недопущення подібних ситуацій  та вирішувати спірні питання у судовому порядку.