7Тра/19Вимк.

На спільному засіданні Державної і регіональної комісій з питань ТЕБ і НС обговорили ряд проблемних питань

Сьогодні в ГУ ДСНС України у Полтавській області під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка відбулось спільне засідання Державної і регіональної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Від Полтавської області в засіданні комісій взяли участь тимчасово виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Роман Товстий, начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб та члени регіональної комісії з питань ТЕБ і НС.

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянули питання щодо протидії пожежам у природних екосистемах у пожежонебезпечний період 2019 року та самовільному випалюванню рослинності або їх залишків, щодо безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами в Україні.

Геннадій Зубко зазначив, що 2019 рік вже став більш пожежонебезпечним, ніж минулі роки. Якщо за рік  зазвичай відбувається до 30 тисяч пожеж, де вогонь покриває до 20 тис. га, то у цьому році — понад 14 тисяч пожеж, які охопили вже 15 тис. га. Це приблизно половина щорічної кількості.

Отже, високопосадовець звернув увагу всіх підрозділів ДСНС на місцях, органів місцевого самоврядування, а також Мінагрополітики і Мінприроди в областях для спільного об’єднання їх зусиль у попередженні і подоланні пожеж.

Перший заступник Голови ДСНС Олег Мельчуцький зазначив, що наразі ситуацію з пожежами в природних екосистемах вдалося стабілізувати завдяки запровадженим Урядом заходів у квітні цього року, проте вона все ж залишається складною.

Найбільше пожеж на відкритих ділянках місцевості сталося у трьох областях: Київській, Дніпропетровській та Івано-Франківській.

Оскільки основною причиною пожеж у природних екосистемах залишається людський фактор, то учасники засідання акцентували увагу на посиленні проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо недопущення випалювання сухостою поблизу лісових масивів та торф’яників, обов’язкового дотримання правил пожежної безпеки  під час перебування у лісових масивах.

З метою ефективного реагування на пожежі у лісах та на торфовищах у 2019 році відкориговано та затверджено План протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах.

Крім цього, на засіданні регіональної комісії обговорили ще ряд інших важливих питань, серед яких: стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах області, дотримання вимог безпеки під час проведення весняно-польових робіт суб’єктами господарювання агропромислового комплексу області.

З усіх розглянутих питань були прийняті відповідні рішення та надані протокольні доручення всім відповідальним виконавцям