27Бер/19Вимк.

Внаслідок перекидання човнів сталися нещасні випадки на воді. Пошук зниклих молодих людей на річці Дніпро триває

Наприкінці минулого тижня в області сталося два випадки перекидання човнів з людьми. Трагедії сталися на Кам’янському водосховищі і річці Дніпро.

Перший нещасний випадок трапився 22 березня поблизу с. Орлик Кобеляцького району. Під час риболовлі на моторному човні в акваторії Кам’янського водосховища зникли та не виходили на зв'язок двоє рибалок 1969 та 1984 років народження. Згодом неподалік одного з островів було виявлено перевернутий човен. Пошуково-рятувальні роботи  зниклих чоловіків тривали декілька днів. 25 та 26 березня водолази КУ «Рятувально-водолазної служби» Полтавської обласної ради дістали тіла загиблих рибалок.

24 березня на річці Дніпро в Крюківському районі м. Кременчука перекинувся моторний човен, який плив з острова Шаламай до берега. У човні знаходилось п’ять молодих людей віком від 18 до 26 років: троє хлопців та дві дівчини. Одна дівчина 2000 року народження самостійно допливла до берега та повідомила про дану подію.

До пошукових робіт залучили фахівців КУ «Рятувально-водолазна станція» Кременчуцької міської ради, рятувально-водолазного відділення АРЗ СП ГУ ДСНС України у Полтавській області, водної поліції та місцевих мешканців.

26 березня о 13.30 було знайдено тіло молодого чоловіка 1994 року народження, який був одним з пасажирів човна.

Пошук решти трьох людей триває.

Зважаючи на ці події, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує мешканцям області правила безпеки під час користування самохідними і несамохідними маломірними/малими суднами.

Правилами безпеки забороняється:

- під час руху пересідати з місця на місце, розгойдувати мале судно;

- сидіти на носі, кормі чи бортах малого судна, звісивши ноги за борт;

- навантажувати малі судна понад встановлені норми;

- віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;

- кататися за несприятливих метеорологічних умов;

- користуватися маломірними/малими суднами в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння;

- користуватися маломірними суднами  особам, які не вміють плавати;

-  брати на малі судна дітей віком до 7 років;

- підходити до суден, що рухаються, і перетинати їх курс на небезпечній відстані.