7Бер/19Вимк.

На Полтавщині завершилась контрольна перевірка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту

7 березня у Полтавській області завершилась контрольна перевірка виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб у Полтавській області.

Комісія ДСНС України працювала в області з 25 лютого по 7 березня. Під перевірку потрапили Полтавська облдержадміністрація та її структурні підрозділи, Гадяцька, Зіньківська, Кобеляцька, Пирятинська райдержадміністрації, виконавчі комітети Полтавської, Горішньоплавнівської, Гадяцької, Зіньківської, Кобеляцької та Пирятинської міських рад.

Результати перевірки були обговорені в ході підсумкової наради, яка відбулась сьогодні в облдержадміністрації. У нараді взяли участь члени комісії ДСНС України на чолі з заступником голови комісії ДСНС Євгеном Лінчевським, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, керівники райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад (у режимі відеозв’язку), начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб, члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, обласної комісії з питань евакуації, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту.

Оскільки перевірка була контрольною, то комісія приділила значну увагу стану усунення недоліків, виявлених під час проведення минулорічної комплексної перевірки стану цивільного захисту області.

Члени комісії перевірили виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. Також було перевірено роботу регіональної та місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, стан захисних споруд, систему оповіщення, організацію заходів з евакуації, стан організації забезпечення радіаційного і хімічного захисту населення і територій, створення матеріальних резервів, проведення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, готовність територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту, аварійно-рятувальних служб до дій за призначенням тощо.

Для перевірки практичної взаємодії спеціалізованих служб на випадок виникнення надзвичайних ситуацій кожна місцева ланка територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту відпрацювала практичні учбові ввідні: вибух котла з послідуючим горінням на території однієї з котелень міста Полтави, пожежа в лікарні м. Горішні Плавні, розлив ртуті в навчальному класі Гадяцької гімназії, виявлення африканської чуми свиней в одному з населених пунктів Пирятинського району тощо.

Заступник голови комісії, заступник начальника управління - начальник відділу по роботі з органами влади та стратегічними об’єктами управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям апарату ДСНС Євген Лінчевський зазначив: «Керівництвом облдержадміністрації, місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування приділяється значна увага питанням забезпечення цивільного захисту населення, пожежної та техногенної безпеки. Робота в області проводиться, багато недоліків усунено, але лишилися і проблемні питання, над якими треба попрацювати. Комісія надала методичні рекомендації щодо подальшої роботи».

Євген Лінчевський відзначив, що ступінь усунення недоліків складає 75%, що є достатньо вагомим показником.

Наприкінці наради заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий підкреслив важливість питань, пов’язаних з цивільним захистом, та необхідність введення в кожній об’єднаній територіальній громаді штатної одиниці, яка б відповідала за цивільний захист.