25Лют/19Вимк.

У Полтавській області розпочалась контрольна перевірка стану цивільного захисту

25 лютого в облдержадміністрації відбулася нарада щодо організації контрольної перевірки комісією ДСНС України виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб у Полтавській області.

У нараді взяли участь члени комісії ДСНС України на чолі з заступником Голови ДСНС України Русланом Білошицьким, голова облдержадміністрації Валерій Головко, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб, керівники районних держадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад (у режимі відеозв’язку), члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, обласної комісії з питань евакуації, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту.

Комісія буде працювати в області з 25 лютого по 7 березня.

Члени комісії перевірятимуть Полтавську облдержадміністрацію, Гадяцьку, Зіньківську, Кобеляцьку, Пирятинську райдержадміністрації, виконавчі комітети Полтавської, Горішньоплавнівської, Гадяцької, Зіньківської, Кобеляцької, Пирятинської міських рад та об'єднані територіальні громади.

Також перевірять регіональну та місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, евакуаційні комісії, підрозділи з питань цивільного захисту, спеціалізовані служби цивільного захисту, аварійно-рятувальні служби, місцеву та добровільну пожежну охорону, установи та організації, що залучаються до виконання заходів цивільного захисту.

Голова комісії Руслан Білошицький зазначив, що основною метою перевірки є усунення недоліків, що були виявлені минулого року під час комплексної перевірки. Він зауважив, що всі питання, що винесені на перевірку, пов’язані з безпекою людей, тому такі перевірки важливі та актуальні. Заступник Голови ДСНС України  навів невтішну статистику: цього року в Україні вже сталося 28 надзвичайних ситуацій, у результаті яких загинуло 34 людини. Минулого року зафіксовано 128 надзвичайних ситуацій, через які загинули 168 людей.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко акцентував, що основною проблемою є захисні споруди. «З досвіду військових дій на сході України, то найпростіші споруди дали можливість врятувати багато людей. За рахунок своїх підвалів,  простих укриттів люди врятували і себе, і свої родини. Будемо ініціювати і вносити зміни до законодавства щодо будівельних норм, вимог до забудовників, зміни до закону «Про місцеве самоврядування», - сказав Валерій Головко.

Під час наради начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко доповів про проведені заходи протягом 2018 року та підсумував, що загалом область готова до перевірки.