18Лют/19Вимк.

Засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС

Сьогодні під головуванням заступника голови облдержадміністрації Романа Товстого та за участю в режимі відеоконференції керівників міст та районів області відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Учасники засідання обговорили прогноз весняної повені у 2019 році, готовність гідроспоруд і об’єктів господарства області, аварійно-рятувальних служб до пропуску льодоходу і повені.

Так, за повідомленням Полтавського обласного центру з гідрометеорології, запаси води в сніговому покриві у верхів’ї Ворскли, Псла становлять  близько 100 мм, що складає 1,5 норми, в нижній частині Ворскли і Сули в цілому не перевищують 70 мм, що близько до норми.  Зі збереженням зимового режиму погоди до першої декади березня попередньо можна очікувати, що максимуми рівнів води будуть близькі до норми. За рахунок талих і дощових вод можливе накопичення води в понижених місцях, а на захаращених ділянках малих річок можливі затори.

Наразі відповідні служби активно проводять профілактичні заходи, пов’язані з пропуском льодоходу, захистом населених пунктів від повені і місцевого підтоплення талими водами.

За інформацією Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області, обстежено та підготовлено до пропуску повені 29 водогосподарських систем, 154 гідротехнічні споруди, водозахисні споруди та дамби захисту від підтоплення в с. Нехвороща Новосанжарського району (всього 14 водорегулюючих споруд), 15 водосховищ, 4 ставки, 14 мостів та 30 стаціонарних насосних станцій, які знаходяться на балансах міжрайонних управлінь водного господарства. У міжрайонних управліннях водного господарства створено 19 аварійних бригад, де задіяні 100 осіб. В міжрайонних управліннях водного господарства створено аварійний запас необхідних матеріалів, призначених для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій.  Постійно здійснюється моніторинг гідрологічної обстановки в басейнах основних річок Псел, Ворскла, Сула та Оріль, в місцях розташування гідротехнічних та водозахисних споруд та в місцях, де можливе підтоплення населених пунктів.

Готові для реагування на можливі небезпечні події та надзвичайні ситуації під час сходження криги і пропуску повені і підрозділи Головного управління ДСНС України у Полтавській області. Підготовлені відповідна техніка, два піротехнічних розрахунки у випадку запланованих підривів у районах найбільш можливих льодових заторів.

Також під час засідання члени комісії розглянули стан безпеки на автомобільних шляхах області та заходи щодо його покращення, обговорили підготовку до контрольної перевірки Державною службою України з надзвичайних ситуацій стану цивільного захисту на території області. Так, контрольна перевірка проходитиме з 25 лютого по 7 березня цього року, перевірятимуть виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб у Полтавській області.