7Лют/19Вимк.

У Полтаві провели навчально-методичні збори з цивільного захисту

 З 6 по 7 лютого у м. Полтаві відбулися навчально-методичні збори з питань цивільного захисту, які щорічно проводить управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації.

У дводенних зборах взяли участь голови місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, фахівці з питань цивільного захисту райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту регіонального рівня, представники підрозділів ГУ ДСНС України у Полтавській області та Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко підкреслив важливість та актуальність проведення подібних заходів, адже цивільний захист – це життя, здоров’я та безпека людей. Особливо зараз, коли країна веде військові дії на сході, цивільний захист стає першим на порядку денному, - зауважив керівник області.

Під час зборів було підбито підсумки функціонування системи цивільного захисту області за минулий рік та визначено завдання на 2019 рік.

Як повідомив начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко, у 2018 році на території області сталося 4 надзвичайні ситуації, внаслідок яких загинуло 7 осіб.

Виникло 3555 небезпечних подій, що на 3% більше показника 2017 року. Внаслідок небезпечних подій загинуло 315 осіб, з них 13 дітей, що на 21% більше, ніж у 2017 році (260 осіб, з них 20 дітей). Постраждало 1372 особи, з них 273 дитини. Врятовано 378 осіб, у тому числі 5 дітей.

Найбільше небезпечних подій виникло у містах Полтаві, Кременчуці, Полтавському та Кременчуцькому районах.

Основними причинами загибелі людей є:

- дорожньо-транспортні пригоди, в яких загинуло 118 людей (36% від загальної кількості загиблих);

- пожежі, внаслідок яких загинуло 88 людей (27 % від загальної кількості загиблих);

- нещасні випадки з людьми на воді, через що загинули 62 людини (19 % від загальної кількості загиблих);

- нещасні випадки, у результаті чого загинули 33 людини (10% від загальної кількості загиблих);

- отруєння токсичними та іншими речовинами, в яких загинуло 14 людей (4% від загальної кількості загиблих).

Так, за минулий рік на території області зареєстровано 2195 пожеж техногенного характеру, 686 дорожньо-транспортних пригод з потерпілими, 21 випадок отруєння чадним газом, що на 13 випадків більше, ніж у попередньому році. Внаслідок отруєнь чадним газом загинуло 11 людей (в тому числі 1 дитина), постраждало 29 осіб, з них 14 дітей. Переважна більшість цих випадків спричинена порушенням вимог утримання та експлуатації димових і вентиляційних каналів, порушення правил безпеки при експлуатації пічного опалення.

Оскільки в області з 25 лютого по 7 березня цього року відбудеться контрольна перевірка Державною службою України з надзвичайних ситуацій виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб, то учасникам зборів довели основні заходи з підготовки до цієї перевірки.

Слухачі ознайомились з організацією цивільного захисту на місцевому рівні в умовах адміністративно-територіальної реформи,  порядком використання резервних фондів міських, районних бюджетів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Обговорили організацію роботи комісії з питань ТЕБ і НС усіх рівнів, планування та проведення евакуаційних заходів, порядок створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку. Обмінялися досвідом роботи щодо реконструкції місцевої системи оповіщення у м. Горішні Плавні та Кобеляцькому районі.

Також під час зборів відбулося нагородження кращих спеціалістів з питань цивільного захисту та працівників підрозділів ГУ ДСНС України у Полтавській області.

Учасникам зборів рекомендовано для використання у роботі матеріали з проведених зборів за напрямками. Інформацію можна завантажити за посиланнями, викладеними у таблиці.

Напрямок Посилання
Оповіщення http://uns.adm-pl.gov.ua/asist/download/Opovischennia.zip
Евакуація http://uns.adm-pl.gov.ua/asist/download/Evakuaciya.zip
Сили ЦЗ http://uns.adm-pl.gov.ua/asist/download/Sily_CZ.zip
Захисні споруди http://uns.adm-pl.gov.ua/asist/download/Zahusni_sporudy.zip
План реагування http://uns.adm-pl.gov.ua/asist/download/Plan_reaguvannia.zip
Навчання http://uns.adm-pl.gov.ua/asist/download/Navchannya.zip
Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
Коментарі (0) Зворотні посилання (0)

Вибачте, але коментування заборонено.

Зворотні посилання відключені

x

О Р Е Н Д А
офісних і складських приміщень


   Докладніше   >>>>
      Довідкові матеріали   >>>>
         Контакти   >>>>