11Січ/19Вимк.

Область готується до ускладнення погодних умов

Сьогодні на засіданні штабу  з ліквідації надзвичайних ситуацій при погіршенні погодних умов розглядали питання щодо готовності служб до ліквідації наслідків складних погодних умов, які очікуються 11 січня в області, забезпечення проїжджого стану автошляхів області. Проводив засідання голова облдержадміністрації Валерій Головко. На відеозв’язку з членами штабу були керівники міст і районів області.

За повідомленням начальника Полтавського обласного центру з гідрометеорології Ігоря Замирайла, вдень 11 січня сніг розпочнеться в другій половині дня, починаючи з південних районів області. Приріст снігового покриву сягне до 10 см. Вночі 12 січня опади припиняться, температура повітря знизиться до 10-15⁰ морозу. Спостерігатиметься утворення снігового накату та ожеледиці.

Оскільки значні опади переважно пройдуть в південній частині області, то увагу зосередили на тих районах, в яких очікується проходження циклону. Це Карлівський, Кобеляцький, Кременчуцький, Машівський, Новосанжарський, Чутівський райони, м. Горішні Плавні.

Валерій Головко зауважив, що техніка повинна чистити дороги, коли розпочинається перший сніг. «Наша задача – не допустити заторів на дорогах. Всі служби мають достатньо ресурсів, щоб забезпечити проїзд автошляхами області», - сказав очільник області.

Голова облдержадміністрації наголосив, що особливу увагу необхідно приділити проблемним ділянкам автошляхів, всім підйомам та схилам. На випадок обмеження руху транспорту необхідно підготувати місця для дислокації вантажного транспорту.

Всі служби та органи виконавчої влади, місцевого самоврядування повинні постійно взаємодіяти. Координація дій повинна бути також і з іншими областями.

Штаби з ліквідації надзвичайних ситуацій при погіршенні погодних умов регіонального та місцевих рівнів на період ускладнення погодних умов переведено на цілодобовий режим функціонування.