18Гру/18Вимк.

Як вберегтись від отруєння чадного та природного газів

З настанням опалювального сезону в області зростає не лише кількість пожеж у житловому секторі, але і кількість отруєнь чадним та природним (побутовим) газами.

За минулий тиждень (з 10 по 16 грудня) на Полтавщині сталося 4 випадки отруєння людей чадним та природним (побутовим) газами, внаслідок яких 5 людей загинули, серед яких неповнолітня дівчина 2001 року народження, та постраждали 3 людини.

Останній випадок стався 17 грудня у м. Миргороді. До Миргородської центральної районної лікарні з отруєнням чадним газом потрапило чотири людини, з них двоє дітей 2011 та 2015 років народження. Лікарі оцінили стан постраждалих як середньої тяжкості. Наразі обставини отруєння встановлюються.

Загалом з початку року в області сталося 17 випадків отруєння чадним газом, внаслідок чого загинуло 8 людей, з них 1 неповнолітня, постраждало 30 осіб, у тому числі 12 дітей. Також зафіксовано 10 випадків отруєння природним (побутовим) газом, у результаті чого загинула 1 людина та постраждало 17 осіб, з них 4 дитини. 

Як утворюється чадний газ

Він утворюється в результаті горіння будь-якого палива в умовах нестачі кисню. Якщо в приміщенні немає достатнього доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція під час користування газовими приладами, несправне газове обладнання, забитий димар у печі, то там може накопичуватись чадний газ.

Як уникнути отруєння чадним та побутовим газами:

 • тримати відкритим вікно під час користування газовими приладами;
 • перевіряти наявність тяги в димоході та вентиляційних каналах перед включенням та під час користування газовими приладами та печами;
 • не користуватися газовими водонагрівачами й опалювальними приладами при зворотній тязі;
 • слідкувати за технічним станом димових і вентиляційних каналів: вони повинні бути цілими і незасміченими;
 • не встановлювати газову колонку у ванній кімнаті: водяна пара, яка утворюється, коли людина приймає душ або ванну, забиває тягу в димовому та вентиляційному каналах;
 • не використовувати газові плити для обігріву приміщень;
 • самостійно не встановлювати та не ремонтувати газове обладнання. Це повинні робити фахівці, які мають відповідні дозволи;
 • не  залишати двигуни автомобілів у роботі в закритих приміщеннях;
 • не користуватись несправними або пошкодженими газовими приладами.

При появі запаху газу необхідно негайно вимкнути газові прилади, не розпалювати вогонь, не вмикати та не вимикати електроприлади, електроосвітлення, провітрити приміщення й викликати аварійну службу за телефоном 104! 

Симптоми отруєння чадним газом

Якщо витік природного газу можна відчути за запахом (через присутність одоранта), то визначити  в приміщенні чадний газ за запахом неможливо. Отруєння ним відбувається майже непомітно. Серед симптомів отруєння чадним газом: головний біль, слабкість, запаморочення, нудота, задуха, біль у грудях, сплутаність свідомості, порушення координації рухів, синюшний або яскраво-червоний відтінок шкіри, сонливість, непритомність. У результаті дії чадного газу кров втрачає здатність переносити і використовувати кисень, що пошкоджує мозок та інші органи. Як результат – кисневе голодування організму, що може призвести до летального наслідку. 

Домедична допомога

У разі підозри на отруєння чадним або побутовим газами необхідно:

 • відкрити вікна для надходження повітря;
 • винести постраждалого на свіже повітря;
 • викликати швидку медичну допомогу;
 • якщо постраждалий притомний, дати випити йому теплого солодкого чаю;
 • якщо постраждалий непритомний, піднести до ніздрів шматочок вати, змочений нашатирним спиртом;
 • при зупинці дихання та кровообігу необхідно робити штучне дихання та непрямий масаж серця.
Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
Коментарі (0) Зворотні посилання (0)

Вибачте, але коментування заборонено.

Зворотні посилання відключені

x

О Р Е Н Д А
офісних і складських приміщень


   Докладніше   >>>>
      Довідкові матеріали   >>>>
         Контакти   >>>>