За два весняні дні в області вигоріло понад 32 га сухої рослинності

Щороку з настанням весняного тепла на Полтавщині стрімко зростає кількість пожеж, спричинених випалюванням сухої трави.

Так, за перші два дні березня в області сталося 15 пожеж на відкритих територіях, внаслідок яких вигоріло понад 32 га сухої рослинності та очерету.

Зокрема, 2 березня 6 подібних пожеж виникли у Миргороді, Гадяцькому, Кременчуцькому, Лохвицькому, Полтавському та Решетилівському районах. Внаслідок цих загорань було знищено понад 15 га сухої трави.

Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації закликає мешканців області не випалювати суху рослинність на відкритих територіях та не спалювати сміття на городах, адже вогонь за вітряної та сухої погоди поширюється з блискавичною швидкістю.

Особливо треба бути обережними з відкритим вогнем поблизу житлових будинків та інших господарчих споруд, поблизу лісових масивів. Так, в минулі роки необережне поводження людей з вогнем під час випалювання сухих рештків неодноразово призводило до лісових пожеж, до знищення вогнем будинків, травмування та навіть загибелі людей.

Пам’ятайте, що за недотримання правил пожежної безпеки порушники, за чинним законодавством, нестимуть адміністративну відповідальність. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф в сумі від 170 до 340 грн, а на посадових осіб – від 850 до 1190 грн. Якщо підпалюється трава в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, то громадяни повинні заплатити від 340 до 680 грн, а посадові особи – від 1190 до 1700 грн.

За два весняні дні в області вигоріло понад 32 га сухої рослинності