5Лис/18Вимк.

На апаратній нараді обговорили питання цивільного захисту

Сьогодні на апаратній нараді у голови облдержадміністрації начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко розповів про виконання у 2018 році регіональної Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2017-2020 роки.

Одним із пріоритетних заходів Програми є реконструкція існуючої територіальної системи централізованого оповіщення, забезпечення її  повного та якісного експлуатаційно-технічного обслуговування, а також оновлення засобів радіозв’язку в системі ДСНС України.

Вже придбано сучасне обладнання, здійснюється його монтаж та пусконалагоджувальні роботи. За допомогою цієї апаратури можна керувати системами оповіщення, створеними на місцях.

Одночасно здійснюється технічне переоснащення обладнання оперативно-чергової служби області, якою забезпечується цілодобове чергування в радіомережах оповіщення ДСНС України. З цією метою придбані сучасні цифрові радіоприймачі та радіопередавач потужністю 100 Вт.

Крім цього, для запобігання негативному впливу від наслідків надзвичайних ситуацій територіальним спеціалізованим службам цивільного захисту обласного підпорядкування було закуплено прилади радіаційної розвідки та контролю на суму 87,8 тис. грн.

Також Програмою передбачені кошти для розмінування колишнього військового полігону «Яреськи» в Шишацькому районі. На забезпечення паливно-мастильними матеріалами групи піротехнічних робіт виділено 110 тис. грн. У 2018 році  розміновано 75 га та знищено 749 вибухонебезпечних предметів. Загалом територія полігону становить 826 га, на даний час очищено 324 га.

З метою удосконалення системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації 1 – му Державному пожежно-рятувальному загону ГУ ДСНС України у Полтавській області  були виділені кошти у сумі 2 млн. грн. на будівництво адмінбудівлі пожежного депо в м. Кобеляки.

Для  запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій наповнювали регіональний матеріальний резерв. Згідно із затвердженим планом закупівель, у цьому році придбано матеріалів на загальну суму 450 тис. грн. Станом на 05.11.2018 року  наповненість регіонального матеріального резерву становить 85 % номенклатури.

У 2018 році Програмою передбачено фінансування заходів з обласного бюджету у розмірі 9 млн. 636,7 тис. грн. Фактично у цьому році з обласного бюджету виділено 5 млн. 488,5 тис. грн., що становить 57 % від запланованого.

Також на нараді Віктор Стеблянко доповів про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації та небезпечні події, які виникли на території Полтавської області за минулий місяць.

Так, в області за цей період виникло 326 небезпечних подій, внаслідок  яких  загинуло 17 людей та постраждало 153 особи, з них 34 дитини.

Протягом жовтня на території Полтавської області сталося 162 пожежі техногенного характеру, внаслідок яких загинуло 3 людини та травмовано 4 особи, 14 пожеж на сільськогосподарських угіддях, 55 ДТП, в яких 8 людей загинуло та 70 травмовано.

Сталося 11 випадків виявлення застарілих боєприпасів, у результаті чого піротехніками знищено 48 вибухонебезпечних предметів.

Зафіксовано 12 випадків отруєння людей токсичними та іншими небезпечними речовинами, внаслідок яких 2 людини загинули та постраждало 16 осіб, з них 6 дітей, 31 випадок харчових отруєнь, в тому числі отруєння грибами. Внаслідок отруєнь постраждали 34 людини, з них 9 дітей.  Жодного смертельного випадку від отруєння дикорослими грибами в області не сталося.