20Вер/18Вимк.

Проведено планове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

20 вересня в режимі відеоконференції відбулося планове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На  відеозв’язку з учасниками засідання були керівники міст і районів області - голови місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Проводив засідання заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий. Учасники засідання розглянули більше 6 питань.

 У зв’язку з контрольною перевіркою ДСНС України виконання вимог законів та інших  нормативно – правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб у Полтавській області, яка відбудеться у березні 2019 року, було заслухано начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктора Стеблянка про готовність області до перевірки.

Віктор Стеблянко повідомив, що на виконання вимог акту комплексної перевірки у сфері цивільного захисту області було складено комплексний план усунення недоліків, виявлених під час перевірки. Згідно з цим Планом відповідальні виконавці проводять необхідні заходи у визначені терміни. Доповідач проаналізував стан виконання заходів.

Готовність Полтавщини  до зими 

 За словами першого заступника директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олега Олійника, станом на 20.09.2018 комплексно підготовлено до функціонування в осінньо-зимовий період 6343 житлових будинків (94,1%).
Заклади соціальної сфери підготовлені на 100% (1396 об`єктів): учбові заклади на 100% (630 об`єктів), дошкільні заклади на 100 % (629 об`єктів), заклади охорони здоров'я на 100% (137 об`єктів). В дорожньо-мостовому господарстві проведено капітальний ремонт 270 тис.м2 міських вулиць та доріг (90%), підготовлено 126 одиниць спеціалізованої прибиральної техніки (93%) та 18 тис.тонн посипкового матеріалу (90%).

Виконано капітальний ремонт або реконструкцію 7-ми котелень (87,5%), замінено 16 котлів (94,1%), відремонтовано та замінено 28 насосів різних типів.

Для запобігання виникненню аварійних ситуацій у період різкого зниження температури повітря та з метою вивільнення природного газу для потреб населення і комунально-побутових підприємств розробляються та вводяться в дію графіки переведення підприємств, що споживають природний газ, на роботу з використанням резервного виду палива.

Про свою готовність діяти за призначенням в осінньо-зимовий період прозвітували  і решта спеціалізованих служб цивільного захисту.

Стан протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей та будинків підвищеної поверховості 

«В області проведено перевірки стану пожежної та техногенної безпеки  1  тис. 419 об’єктів з масовим перебуванням людей, з яких: 1 тис. 167 загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, 86 закладів охорони здоров’я, 166 торгівельних підприємств (торгівельних центрів, багатофункціональних будинків і комплексів), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів», - поінформував начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Полтавській області Руслан Ісаєнко.

За результатами перевірок виявлено 14 тис. 126 порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, з них 5 041 захід, які були раніше запропоновані до виконання. Керівникам відповідних об’єктів  вручені акти та приписи про усунення виявлених порушень.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів  до адміністративної відповідальності притягнуто 1 тис. 450  керівників та відповідальних посадових осіб.

 Заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що насамперед необхідно привести до ладу  протипожежну систему закладів освіти та охорони здоров’я тих районів, де виявили порушення. Керівництво районів повинно виділити кошти на проведення цих заходів.

В області нараховується 38 будинків підвищеної поверховості. Це міста Полтава, Кременчук та Горішні Плавні. У місті Полтава - 22 будинки підвищеної поверховості, в 13-ти з них система пожежної сигналізації потребує ремонту чи заміни. З 594 пожежних кранів у працездатному стані залишилось лише 351, система димовидалення працездатна тільки в 9 будинках.

В місті Кременчуці - 14 будинків підвищеної поверховості, в 4-х з них система пожежної сигналізації  потребує ремонту чи заміни.

В м. Горішні Плавні експлуатуються 2 будинки підвищеної поверховості, в одному з них необхідно ремонтувати сигналізацію.

Відсутні спеціальні підйомні автомобілі для будинків підвищеної поверховості.

Заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий зауважив, що спеціальні автомобілі можна буде придбати разом з Державною службою України з надзвичайних ситуацій на умовах співфінансування.

Стан протипожежного захисту населених пунктів в сільській місцевості та створення і функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони 

 «Особливе занепокоєння викликає кількість пожеж у житловому секторі, переважно в  сільській місцевості. Наявні у кожному районному центрі підрозділи ГУ ДСНС України у Полтавській області не в змозі оперативно реагувати через віддаленість окремих населених пунктів. Відстані - до 50 км, а іноді до 70 км. Тому в області ведеться робота по створенню підрозділів місцевої пожежної охорони.  Вже створено та функціонує 42 підрозділи місцевої пожежної охорони, з яких 30 являються боєздатними. На початку року був лише 31 підрозділ», - повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Полтавській області Руслан Ісаєнко на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС.  

З кращого боку було відмічено роботу органів влади та місцевого самоврядування Гадяцького району, де створено 4 підрозділи, а також Оржицького району, де за перше півріччя поточного року було створено 2 підрозділи місцевої пожежної охорони.

На засіданні було зазначено, що головам  райдержадміністрацій, керівникам об’єднаних територіальних громад необхідно посилити роботу щодо створення та функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони на відповідних  територіях, при формуванні бюджету на 2019 рік передбачити виділення коштів на ці цілі. Особливо активізуватися слід тим керівникам  районів, де не створені підрозділи місцевої пожежної охорони. 

Також слід проводити моніторинг та збереження в робочому стані пожежних водойм, гідрантів та пірсів для забору води. Адже з 2331 пожежного водоймища в несправному стані знаходяться 392. З 1869 водонапірних башт в області непристосовані для забору води пожежними автомобілями 469.

Відкриті водоймища обладнані лише 136 пожежними пірсами, що становить 17,4% від загальної потреби для цілей пожежогасіння.  У цьому випадку альтернативою пожежним пірсам є використання мотопомп, які можуть забезпечити в достатній кількості заправку водою пожежних автоцистерн та дають можливість забору води на складній для під’їзду рельєфній місцевості.

Підсумки цьогорічного купального сезону 

Про підсумки купального сезону доповів на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС начальник КУ «Рятувально-водолазна служба» Полтавської обласної ради Віктор Лелюк.

За його словами, під час купального сезону на водоймах Полтавської області загинуло 39 людей, з них 6 дітей, травмовано 5 людей, врятовано 6 осіб. Найбільше випадків зафіксували в Полтаві, Кременчуці,  Глобинському, Кременчуцькому та Полтавському районах.

З початку року  втопилося  55 людей, у тому числі 8 дітей, врятовано 64 людини.

Аби краще підготуватися до наступного купального сезону міським головам, головам райдержадміністрацій, керівникам об’єднаних територіальних громад  необхідно провести детальний облік місць відпочинку на воді на своїх територіях та підготувати їх до паспортизації. Власників та відповідальних за місця масового відпочинку населення на водних об’єктах зобов’яжуть створити сезонні рятувальні пости, укомплектувати їх підготовленими рятувальниками, необхідним спорядженням і майном, засобами зв’язку і аптечками для надання першої долікарської медичної допомоги.

Запобігання виникненню отруєнь серед населення області продуктами харчування та дикорослими грибами

 За словами начальника ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадія Пікуля, у 2018 році вже зареєстровано 5 випадків отруєнь дикорослими грибами: у Пирятинському районі - 2, у Кобеляцькому районі  - 1, у Полтавському районі -2.

В 1 півріччі 2018 року зареєстровано 64 випадки сальмонельозу, 3 випадки ботулізму.

За 8 місяців 2018 року в області зареєстровано 1994 випадки гострої кишкової інфекції, серед яких 67% - діти. Було зафіксовано 4 спалахи гострих кишкових інфекцій у загальноосвітніх навчальних закладах мм. Кременчука і Лубни та дошкільних навчальних закладах м. Полтави та с. Білики Миргородського району. Всього постраждало 25 дітей.

Учасники засідання комісії з питань ТЕБ і НС вирішили, що для запобігання виникненню харчових отруєнь та отруєнь дикорослими грибами в області будуть проводитися спільні рейди відповідних служб з виявлення та ліквідації місць незаконної реалізації дикорослих грибів та продажу харчових продуктів в осередках стихійної торгівлі. Серед населення проведуть роз’яснювальну роботу з питань профілактики отруєнь дикорослими грибами та харчовими продуктами.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
Коментарі (0) Зворотні посилання (0)

Вибачте, але коментування заборонено.

Зворотні посилання відключені

x

О Р Е Н Д А
офісних і складських приміщень


   Докладніше   >>>>
      Довідкові матеріали   >>>>
         Контакти   >>>>