9Лип/18Вимк.

Як захистити дітей від нещасних випадків

Щороку на Полтавщині внаслідок небезпечних подій гинуть і травмуються діти. Минулого року в області загинуло 20 дітей і отримали травми 155. З початку цього року загинуло 7 неповнолітніх, травмувалось 116 .

Серед дитячої смертності від нещасних випадків і травматизму перше місце займає утоплення. Цьогоріч 5 неповнолітніх втопилося на водоймах області.

Серед дитячого травматизму найчастіше зустрічається побутовий. Малі діти отримують ушкодження під час падіння з висоти, зокрема з вікон, спираючись на москітну сітку. Дістають опіки, проливаючи на себе гарячу рідину, доторкаючись до гарячого. Отруюються, вживаючи самостійно медичні препарати та засоби побутової хімії. Діти молодшого і середнього шкільного віків травмуються під час падіння з дерев, гойдалок, катаючись на роликах, отримують укуси тварин, потрапляють в дорожньо-транспортні пригоди тощо. Підлітки дістають важкі травми, часто несумісні з життям, через ігри на залізниці. Залазячи на дахи електропоїздів, неповнолітні потрапляють під високовольтну контактну лінію електропередач і уражаються електричним струмом.

Безпека дітей залежить від батьків. Тож, шановні батьки! Давайте дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій небезпечній ситуації. Виховуйте у дітей навички безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовими електроприладами тощо. Дотримуйтесь наступних правил безпечної поведінки:

• Не залишайте сірники та запальнички у доступному для маленьких дітей місці. Намагайтеся не залишати дитину одну на довгий час.
  • Приберіть подалі ліки та побутову хімію, щоб дитина не могла їх дістати.
  • Встановіть на металопластикові вікна фіксатори, не дозволяйте дітям сидіти або гратися на підвіконні.
  • Не залишайте дитину у спекотний день саму в автомобілі, адже вона може отримати тепловий удар.
  • Поясніть правила поведінки на проїжджій частині.
  • Не дозволяйте дітям самостійно відпочивати біля водойм, не залишайте їх без нагляду у воді та біля води.
  • Нагадуйте дітям правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами.
  • Розкажіть про випадки виявлення незнайомих підозрілих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними. Вивчіть разом з дитиною алгоритм дій у такому випадку.
  • Навчіть дитину, як поводитися на вулиці в присутності тварин, особливо безпритульних.
  •  Розкажіть як реагувати на прохання та дії незнайомих людей.
  •  Вивчіть з маленькою дитиною її прізвище, ім’я, по батькові, домашню адресу.
  •  Навчіть дитину як треба себе поводити, якщо вона загубилась (як кликати на допомогу, яку інформацію про себе говорити).
  •  Вивчіть з дітьми номери телефонів екстрених служб: «101» - пожежно-рятувальна служба, «102» - поліція, «103» - швидка медична допомога, «104» - служба газу.