6Лип/18Вимк.

Правила безпечної поведінки під час святкування Івана Купала

В день святкування Івана Купала, який відзначається в ніч з 6 на 7 липня, багато народних гулянь традиційно проходить поблизу водних об’єктів. Всім охочим відпочити біля води управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує основні правила безпечної поведінки, яких слід дотримуватися, адже кількість загиблих людей на воді цього року зросла в декілька разів.

Так, з початку року на водоймах Полтавської області загинуло 28 людей, з них 5 дітей. З початку купального сезону вже втопилося 16 осіб, з них двоє дітей.

Відпочиваючи, пам’ятайте, що не можна купатися в необладнаних для цього місцях, де встановлено відповідні таблички про заборону купання, пірнати в незнайомому місці, заходити у воду в нетверезому стані, підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання, заходити глибше, ніж по пояс людям, які не вміють плавати. Ні в якому разі не можна залишати біля води чи у воді без нагляду малолітніх дітей.

Також під час святкування Івана Купала не забувайте про правила пожежної безпеки, адже одним з атрибутів свята є багаття, через яке перестрибують пари. Перед тим, як розпалювати багаття, необхідно підготовити місце для нього, обкопати його невеликим рівчаком. Після відпочинку обов’язково треба загасити вогонь, варто простежити, щоб не залишилися тліючі вуглинки. Особливо треба бути обережним з вогнем у суху і вітряну погоду.