27Чер/18Вимк.

На Полтавщині триває технічна інвентаризація захисних споруд цивільного захисту

27 червня в облдержадміністрації відбулося розширене засідання обласної комісії з організації заходів, пов’язаних з проведенням технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту. Проводив засідання заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

У засіданні взяли участь представники бюро технічної інвентаризації, у режимі відеозв’язку – керівники міст, районів та об’єднаних територіальних громад.

На розгляд комісії було винесено наступні питання:

1. Стан інвентаризації захисних споруд на території Полтавської області.

2. Правильність оформлення результатів проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту установами бюро технічної інвентаризації.

3. Списання захисних споруд цивільного захисту відсутніх по факту.

Голова комісії Роман Товстий повідомив, що робота по проведенню технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту ведеться в області з 2009 року. Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 22.05.2009 № 164 «Про проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту)» ця робота в області повинна завершитися до кінця цього року. «Наше основне завдання – до кінця 2018 року провести технічну інвентаризацію. Якщо є можливість відновити захисні споруди, то приводимо їхній стан до відповідних вимог. Якщо ні – готуємо документи на списання», - наголосив заступник голови облдержадміністрації.

Про стан інвентаризації захисних споруд на території Полтавської області доповів начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко. Так, на сьогодні проінвентаризовано 797 захисних споруд з 1408, що становить 57% від загальної кількості. Серед них 196 – державної форми власності, 456 – комунальної та 145 – приватної форми власності. За 2018 рік проінвентаризовано 26 захисних споруд. Однією із причин такого низького проценту проведення технічної інвентаризації є найбільша кількість захисних споруд серед областей України.

Найкращі показники з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту в м. Горішні Плавні (100%), Гребінківському районі (100%), Чорнухинському районі (94%), м. Лубни (93%), Козельщинському районі (89%), Семенівському районі (85%), м. Гадяч (82%), м. Полтаві (80%), Пирятинському районі (80%), м. Кременчуці (78%), Чутівському районі (74%).

Проведення технічної інвентаризації захисних споруд на Полтавщині ускладнюється не лише найбільшою кількістю облікованих захисних споруд серед областей в Україні, але й відсутністю нормативної бази щодо списання непридатних до використання захисних споруд.

Навесні цього року Державна служба України з надзвичайних ситуацій запропонувала алгоритм зняття з обліку захисних споруд, що були поставлені на облік з порушеннями. Використовуючи цей алгоритм, можна зняти з обліку захисні споруди, які відсутні за фактом як об’єкти нерухомості, розміщені у приватних одноквартирних житлових будинках, пам'ятках архітектури тощо.

Як показує практика, оформлення результатів технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту установами бюро технічної інвентаризації проводиться зі значними порушеннями. Тож, головний спеціаліст управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Світлана Сушко акцентувала увагу присутніх на правильність оформлення результатів проведення технічної інвентаризації захисних споруд, вказала основні помилки, які робляться в технічних паспортах, та обов’язкове дотримання під час оформлення технічної документації вимог Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

На засіданні доручили райдержадміністраціям та виконавчим органам міських рад визначити кількість захисних споруд цивільного захисту, на яких можна провести технічну інвентаризацію, та кількість захисних споруд цивільного захисту, які підлягають списанню, з обов’язковим зазначенням їх номеру та форми власності. Документи на списання захисних споруд цивільного захисту, які відсутні за фактом, необхідно підготувати та надати до управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації для направлення на погодження ДСНС України.