18Тра/19Вимк.

За чистоту довкілля

17 травня фахівці управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації долучились до проведення щорічної акції з благоустрою «За чисте довкілля».

На Полтавщині вона триває з 25 березня по 25 травня 2019 року.

Державні службовці прибрали прилеглу територію, упорядкували газони, квітники, дерева.

Наводити чистоту та порядок на навколишній території, покращувати благоустрій – неважка справа, але вкрай потрібна для нашого довкілля.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
14Тра/19Вимк.

Пожежна безпека на об’єктах з масовим перебуванням людей

Сьогодні на нараді в облдержадміністрації говорили про стан протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей.

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб, начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко, інші керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники міст та районів області у режимі відеозв’язку.

«Питання пожежної безпеки є одним із головних питань, оскільки маємо багато випадків травмувань і загибелі людей під час пожеж», - зауважив заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь. Особливо важливо запобігти виникненню пожеж у місцях із масовим перебуванням людей.

З цією метою фахівці ДСНС України проводять перевірки виконання вимог законодавства з пожежної безпеки й надають приписи на виконання необхідних заходів.

За словами заступника начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимира Гришаніна, у 2018 році працівники управління провели позапланові перевірки близько 1,5 тис. об’єктів із масовим перебуванням людей. Зокрема проінспектували 1 тис. 167 загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів, 86 закладів охорони здоров’я, 166 торгівельних центрів, культурно-видовищних установ і закладів дозвілля. За результатами перевірок виявили понад 14 тис. порушень вимог законодавства у сфері пожежної й техногенної безпеки. За порушення вимог пожежної безпеки й невиконання приписів про усунення порушень до адміністративної відповідальності було притягнуто 1 тис. 450 керівників і посадових осіб.

На нараді йшлося про неухильне дотримання вимог пожежної безпеки керівниками об’єктів з масовим перебуванням людей, про усунення усіх виявлених порушень.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
7Тра/19Вимк.

На спільному засіданні Державної і регіональної комісій з питань ТЕБ і НС обговорили ряд проблемних питань

Сьогодні в ГУ ДСНС України у Полтавській області під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка відбулось спільне засідання Державної і регіональної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Від Полтавської області в засіданні комісій взяли участь тимчасово виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Роман Товстий, начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб та члени регіональної комісії з питань ТЕБ і НС.   

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянули питання щодо протидії пожежам у природних екосистемах у пожежонебезпечний період 2019 року та самовільному випалюванню рослинності або їх залишків, щодо безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами в Україні.

Геннадій Зубко зазначив, що 2019 рік вже став більш пожежонебезпечним, ніж минулі роки. Якщо за рік  зазвичай відбувається до 30 тисяч пожеж, де вогонь покриває до 20 тис. га, то у цьому році — понад 14 тисяч пожеж, які охопили вже 15 тис. га. Це приблизно половина щорічної кількості.

Отже, високопосадовець звернув увагу всіх підрозділів ДСНС на місцях, органів місцевого самоврядування, а також Мінагрополітики і Мінприроди в областях для спільного об’єднання їх зусиль у попередженні і подоланні пожеж.

Перший заступник Голови ДСНС Олег Мельчуцький зазначив, що наразі ситуацію з пожежами в природних екосистемах вдалося стабілізувати завдяки запровадженим Урядом заходів у квітні цього року, проте вона все ж залишається складною.

Найбільше пожеж на відкритих ділянках місцевості сталося у трьох областях: Київській, Дніпропетровській та Івано-Франківській.

Оскільки основною причиною пожеж у природних екосистемах залишається людський фактор, то учасники засідання акцентували увагу на посиленні проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо недопущення випалювання сухостою поблизу лісових масивів та торф’яників, обов’язкового дотримання правил пожежної безпеки  під час перебування у лісових масивах.

З метою ефективного реагування на пожежі у лісах та на торфовищах у 2019 році відкориговано та затверджено План протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах.

Крім цього, на засіданні регіональної комісії обговорили ще ряд інших важливих питань, серед яких: стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах області, дотримання вимог безпеки під час проведення весняно-польових робіт суб’єктами господарювання агропромислового комплексу області.

З усіх розглянутих питань були прийняті відповідні рішення та надані протокольні доручення всім відповідальним виконавцям

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
25Кві/19Вимк.

На Всеукраїнській науково-практичній конференції говорили про безпеку життєдіяльності людини

25 квітня в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка розпочалась Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Безпека життя і діяльності людини: теорія та практика». Конференція  присвячена Всесвітньому Дню цивільної оборони та Всесвітньому Дню охорони праці.

З доповіддю на пленарному засіданні виступив і виконувач обов’язків начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Андрій Коваленко. Він розповів учасникам конференції про цивільний захист, проаналізував найпоширеніші надзвичайні ситуації і небезпечні події, які трапляються у Полтавській області, вказав шляхи запобігання їх виникненню.

Одним із шляхів виконання цього завдання є організація системи загального комплексного та безперервного навчання з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, пропагування «безпечного типу поведінки».

З самого раннього віку необхідно прищеплювати дітям знання щодо правил поведінки у разі виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій чи небезпечних подій.

А навчати дитину повинні дорослі (батьки, вихователі, вчителі), які самі добре знають і дотримуються в житті правил безпечної поведінки.

Тому важливо забезпечувати підготовку з основ безпечної життєдіяльності майбутнього вчителя, оскільки він буде навчати цьому своїх учнів.

 

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
22Кві/19Вимк.

Правила поводження на залізничному транспорті

За інформацією Полтавської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці, цього року збільшилась кількість нещасних випадків на залізничному транспорті України. Лише у березні цього року травмувалось 29 осіб, з них 23 – зі смертельним наслідком. У березні минулого року сталося 19 нещасних випадків на залізниці, внаслідок чого загинуло 9 людей.

На Південній залізниці протягом І кварталу 2019 року постраждали 23 людини, з них 16 осіб загинули. У минулому році за цей період 19 осіб травмувалось, з яких 5 загинули.  На станціях Полтавської дирекції у першому кварталі сталося 2 нещасних випадки, з них 1 - смертельний.

Першопричиною цих трагічних подій є легковажне поводження людей біля залізничних шляхів, незнання або нехтування елементарними правилами безпеки.

Аби уникнути подібних трагедій Полтавська дирекція залізничних перевезень Південної залізниці та управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадують громадянам, що залізниця – об’єкт підвищеної небезпеки, де треба суворо дотримуватися правил безпечної поведінки.

Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України

Правила безпеки для пішоходів

1. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».

2. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).

При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв’язку.

3. При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

4. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі.

При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається поїзд (або локомотив, вагон, дрезина тощо).

 Пішоходам забороняється:

- ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань меншу, ніж п’ять метрів;

- переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м;

- переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад;

- переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації;

- на станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію;

- проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів;

- пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися;

- на електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки;

- наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів;

- підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо;

- класти на рейки залізничної колії будь-які предмети;

- підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки;

- обходити вагони, що стоять на колії, на відстані, меншій за п’ять метрів від крайнього вагона;

- проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менша, ніж десять метрів;

- сидіти на краю посадкової платформи, перону;

- знаходитись на об’єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп’яніння;

- ставити особисті речі на краю платформи, перону.

Правила безпеки пасажирів

1.Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки поїзда.

2. Посадку пасажирів у вагон і вихід їх із вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках.

3. Виходити із вагона під час зупинки можна тільки з дозволу провідника.

Пасажирам забороняється:

- проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів;

- заходити у вагон і виходити з вагона під час руху поїзда;

- висуватися з вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху поїздів та викидати сторонні предмети (пляшки, пакети тощо) з вікон і дверей вагонів;

- стояти на підніжках і перехідних площадках вагонів, самостійно відчиняти двері вагонів під час руху та на стоянці поїзда, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення та відчинення;

- проїжджати у вантажних поїздах без спеціального дозволу;

- знаходитись у поїзді в нетверезому стані;

- залишати дітей без нагляду дорослих на вокзалах, пасажирських платформах та в поїздах;

- провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі й вибухові речовини;

- виходити з вагона на міжколійя і знаходитись там під час руху поїзда;

- стрибати з платформи на залізничні колії;

- проводити на пасажирських платформах рухомі ігри;

- палити у вагонах (зокрема в тамбурах) приміських поїздів, а також у непередбачених для паління місцях вагонів пасажирських поїздів;

- бігти по платформі поруч із вагоном поїзда, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу поїзда без зупинки;

- підходити до вагона до повної зупинки поїзда;

- без потреби самовільно зупиняти поїзд.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
8Кві/19Вимк.

За тиждень в області виникло 154 пожежі на відкритих територіях

З початку року на Полтавщині виникло 252 пожежі на відкритих територіях, причиною яких стало спалювання сухої трави, очерету та сміття. Вигоріло понад 580 га сухої рослинності. Лише за останній тиждень (з 1 по 7 квітня) сталося 154 подібних пожежі.

Внаслідок спалювання сухої трави та сміття на власних подвір’ях і присадибних ділянках загинули двоє пенсіонерів, одна літня жінка отримала опіки. 

Трагічні випадки сталися 30 березня  в с. Бутівці Хорольського району і 4 квітня с. Мокіївка Чорнухинського району. Загинули чоловік та жінка 1946 року народження.

6 квітня в с. Круподеринці Оржицького району, спалюючи сміття і суху траву на власному подвір’ї, отримала опіки рук ІІ ступеня пенсіонерка 1927 року народження.

Протягом минулого тижня зафіксовано 2 пожежі на сільськогосподарських полях у Решетилівському і Чорнухинському районах, внаслідок чого вигоріло  5,6 га кукурудзи на корені.

7 квітня виникла перша в цьому році лісова пожежа. Поблизу с. Стара Білецьківка Кременчуцького району, в лісовому масиві Крюківського лісництва Кременчуцького держлісгоспу, вигоріло 0,43 га лісової підстилки. Від верхової пожежі врятовано 2 га лісу.

Зважаючи на зростаючу кількість пожеж внаслідок випалювання сухої трави, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації закликає  мешканців області припинити випалювати суху рослинність на відкритих територіях, поблизу лісових масивів та на присадибних ділянках.

Адже такі пожежі отруюють повітря, знижують родючість ґрунту, знищують рослинний і тваринний світи, завдають матеріальних збитків, шкодять здоров’ю людини та іноді стають причиною її смерті. Також випалювання трави поблизу автодоріг погіршує видимість водіям та спричиняє дорожньо-транспортні пригоди.

На думку екологів, кращою альтернативою випалювання сухої рослинності, приміром, на присадибних ділянках, є компостування або переорювання. А на луках молода трава виросте і без допомоги підпалів, бо це передбачено самою природою. 

Не забувайте, що нехтування правилами пожежної безпеки тягне за собою адміністративну відповідальність. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф в сумі від 170 до 340 грн, а на посадових осіб – від 850 до 1190 грн.  Якщо підпалюється трава в  межах  територій  та  об'єктів природно-заповідного фонду, то громадяни повинні заплатити від 340 до 680 грн, а посадові особи - від 1190 до 1700 грн.

Побачивши неконтрольоване розповсюдження вогню на відкритих територіях, викликайте пожежно-рятувальні підрозділи за номером телефону 101.  

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
27Бер/19Вимк.

Внаслідок перекидання човнів сталися нещасні випадки на воді. Пошук зниклих молодих людей на річці Дніпро триває

Наприкінці минулого тижня в області сталося два випадки перекидання човнів з людьми. Трагедії сталися на Кам’янському водосховищі і річці Дніпро.

Перший нещасний випадок трапився 22 березня поблизу с. Орлик Кобеляцького району. Під час риболовлі на моторному човні в акваторії Кам’янського водосховища зникли та не виходили на зв'язок двоє рибалок 1969 та 1984 років народження. Згодом неподалік одного з островів було виявлено перевернутий човен. Пошуково-рятувальні роботи  зниклих чоловіків тривали декілька днів. 25 та 26 березня водолази КУ «Рятувально-водолазної служби» Полтавської обласної ради дістали тіла загиблих рибалок.

24 березня на річці Дніпро в Крюківському районі м. Кременчука перекинувся моторний човен, який плив з острова Шаламай до берега. У човні знаходилось п’ять молодих людей віком від 18 до 26 років: троє хлопців та дві дівчини. Одна дівчина 2000 року народження самостійно допливла до берега та повідомила про дану подію.

До пошукових робіт залучили фахівців КУ «Рятувально-водолазна станція» Кременчуцької міської ради, рятувально-водолазного відділення АРЗ СП ГУ ДСНС України у Полтавській області, водної поліції та місцевих мешканців.

26 березня о 13.30 було знайдено тіло молодого чоловіка 1994 року народження, який був одним з пасажирів човна.

Пошук решти трьох людей триває.

Зважаючи на ці події, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує мешканцям області правила безпеки під час користування самохідними і несамохідними маломірними/малими суднами.

Правилами безпеки забороняється:

- під час руху пересідати з місця на місце, розгойдувати мале судно;

- сидіти на носі, кормі чи бортах малого судна, звісивши ноги за борт;

- навантажувати малі судна понад встановлені норми;

- віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;

- кататися за несприятливих метеорологічних умов;

- користуватися маломірними/малими суднами в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння;

- користуватися маломірними суднами  особам, які не вміють плавати;

-  брати на малі судна дітей віком до 7 років;

- підходити до суден, що рухаються, і перетинати їх курс на небезпечній відстані.

 

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
21Бер/19Вимк.

Небезпека спалювання сухої рослинності

Із настанням весни та підвищенням температури повітря в області все частіше виникають пожежі в екосистемах. Пов’язано це з випалюванням минулорічної сухої рослинності на відкритих територіях. 

З початку березня на Полтавщині зафіксовано 38 пожеж на відкритих територіях, внаслідок чого вигоріло 58 га сухої рослинності. Лише протягом трьох останніх днів виникло 19 подібних пожеж.

Випалювання сухої трави має негативні наслідки як для природи, так і для людини.

Екологи стверджують, що у результаті пожеж знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, забруднюється атмосферне повітря. З димом у повітря вивільняються діоксини – надзвичайно небезпечні для людей речовини.

Їдкий та густий дим від спалювання сухої рослинності та її залишків впливає на стан здоров’я людей: сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, алергічних реакцій та захворювань серцево-судинної системи.

У результаті пожеж в екосистемах збіднюється видовий склад лугової рослинності і тваринного світу. Гинуть корисні комахи та черв’яки, звірі, земноводні, плазуни.  Вогонь знищує кладки та місця гніздування птахів.

Водночас неконтрольоване випалювання сухої трави часто є причиною лісових та торф’яних пожеж, загоряння житлових будинків та господарських споруд, травмування і навіть загибелі самих паліїв. Необережне поводження з вогнем може призвести до великомасштабних пожеж, адже швидкість поширення вогню у суху та вітряну погоду надзвичайно висока.

Отже, управління з питань цивільного захисту Полтавської облдержадміністрації закликає мешканців області не спалювати суху рослинність та бути вкрай обережними з вогнем поблизу лісових масивів та житлових будинків.

Пам’ятайте, що за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність. Згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинності та її залишків накладаються штрафи у розмірі від 170 до 340 гривень на громадян і від 850 до 1190 гривень на посадових осіб. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680, а на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень.

Крім того, згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.  Це штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк. Якщо внаслідок пожежі загинули люди або тварини, то такі дії караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. 

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
7Бер/19Вимк.

На Полтавщині завершилась контрольна перевірка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту

7 березня у Полтавській області завершилась контрольна перевірка виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб у Полтавській області.

Комісія ДСНС України працювала в області з 25 лютого по 7 березня. Під перевірку потрапили Полтавська облдержадміністрація та її структурні підрозділи, Гадяцька, Зіньківська, Кобеляцька, Пирятинська райдержадміністрації, виконавчі комітети Полтавської, Горішньоплавнівської, Гадяцької, Зіньківської, Кобеляцької та Пирятинської міських рад.

Результати перевірки були обговорені в ході підсумкової наради, яка відбулась сьогодні в облдержадміністрації. У нараді взяли участь члени комісії ДСНС України на чолі з заступником голови комісії ДСНС Євгеном Лінчевським, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, керівники райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад (у режимі відеозв’язку), начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб, члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, обласної комісії з питань евакуації, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту.

Оскільки перевірка була контрольною, то комісія приділила значну увагу стану усунення недоліків, виявлених під час проведення минулорічної комплексної перевірки стану цивільного захисту області.

Члени комісії перевірили виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. Також було перевірено роботу регіональної та місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, стан захисних споруд, систему оповіщення, організацію заходів з евакуації, стан організації забезпечення радіаційного і хімічного захисту населення і територій, створення матеріальних резервів, проведення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, готовність територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту, аварійно-рятувальних служб до дій за призначенням тощо.

Для перевірки практичної взаємодії спеціалізованих служб на випадок виникнення надзвичайних ситуацій кожна місцева ланка територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту відпрацювала практичні учбові ввідні: вибух котла з послідуючим горінням на території однієї з котелень міста Полтави, пожежа в лікарні м. Горішні Плавні, розлив ртуті в навчальному класі Гадяцької гімназії, виявлення африканської чуми свиней в одному з населених пунктів Пирятинського району тощо.

Заступник голови комісії, заступник начальника управління - начальник відділу по роботі з органами влади та стратегічними об’єктами управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям апарату ДСНС Євген Лінчевський зазначив: «Керівництвом облдержадміністрації, місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування приділяється значна увага питанням забезпечення цивільного захисту населення, пожежної та техногенної безпеки. Робота в області проводиться, багато недоліків усунено, але лишилися і проблемні питання, над якими треба попрацювати. Комісія надала методичні рекомендації щодо подальшої роботи».  

Євген Лінчевський відзначив, що ступінь усунення недоліків складає 75%, що є достатньо вагомим показником.

Наприкінці наради заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий підкреслив важливість питань, пов’язаних з цивільним захистом, та необхідність введення в кожній об’єднаній територіальній громаді штатної одиниці, яка б відповідала за цивільний захист.

       

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
25Лют/19Вимк.

У Полтавській області розпочалась контрольна перевірка стану цивільного захисту

25 лютого в облдержадміністрації відбулася нарада щодо організації контрольної перевірки комісією ДСНС України виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб у Полтавській області.

У нараді взяли участь члени комісії ДСНС України на чолі з заступником Голови ДСНС України Русланом Білошицьким, голова облдержадміністрації Валерій Головко, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб, керівники районних держадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад (у режимі відеозв’язку), члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, обласної комісії з питань евакуації, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту.

Комісія буде працювати в області з 25 лютого по 7 березня.

Члени комісії перевірятимуть Полтавську облдержадміністрацію, Гадяцьку, Зіньківську, Кобеляцьку, Пирятинську райдержадміністрації, виконавчі комітети Полтавської, Горішньоплавнівської, Гадяцької, Зіньківської, Кобеляцької, Пирятинської міських рад та об'єднані територіальні громади.

Також перевірять регіональну та місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, евакуаційні комісії, підрозділи з питань цивільного захисту, спеціалізовані служби цивільного захисту, аварійно-рятувальні служби, місцеву та добровільну пожежну охорону, установи та організації, що залучаються до виконання заходів цивільного захисту.

Голова комісії Руслан Білошицький зазначив, що основною метою перевірки є усунення недоліків, що були виявлені минулого року під час комплексної перевірки. Він зауважив, що всі питання, що винесені на перевірку, пов’язані з безпекою людей, тому такі перевірки важливі та актуальні. Заступник Голови ДСНС України  навів невтішну статистику: цього року в Україні вже сталося 28 надзвичайних ситуацій, у результаті яких загинуло 34 людини. Минулого року зафіксовано 128 надзвичайних ситуацій, через які загинули 168 людей.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко акцентував, що основною проблемою є захисні споруди. «З досвіду військових дій на сході України, то найпростіші споруди дали можливість врятувати багато людей. За рахунок своїх підвалів,  простих укриттів люди врятували і себе, і свої родини. Будемо ініціювати і вносити зміни до законодавства щодо будівельних норм, вимог до забудовників, зміни до закону «Про місцеве самоврядування», - сказав Валерій Головко. 

Під час наради начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко доповів про проведені заходи протягом 2018 року та підсумував, що загалом область готова до перевірки.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
x

О Р Е Н Д А
офісних і складських приміщень


   Докладніше   >>>>
      Довідкові матеріали   >>>>
         Контакти   >>>>