15Бер/18Вимк.

У В А Г А !   Погіршення погодних умов

За даними Українського гідрометцентру та Полтавського обласного центру з гідрометеорології, внаслідок впливу двох активних циклонів 17-19 березня на території Полтавської області очікуються складні погодні умови.

17 березня - сильний дощ та мокрий сніг, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу; пориви вітру 15-20 м/с.

18 березня  - сильні снігопади, хуртовини, пориви вітру 15-22 м/с.

19 березня - сильний сніг, хуртовини (приріст снігового покриву 15-20 см);  на дорогах місцями ожеледиця. Зниження нічної температури до 10-12 морозу.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
12Бер/18Вимк.

У Полтавській області розпочалась комплексна перевірка стану цивільного захисту населення

12 березня в облдержадміністрації відбулася нарада щодо комплексної перевірки комісією ДСНС України виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб у Полтавській області.

У нараді взяли участь керівництво облдержадміністрації, члени комісії ДСНС України на чолі з першим заступником Голови ДСНС України Олегом Мельчуцьким, керівники районних держадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад (у режимі відеозв’язку), члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, обласної комісії з питань евакуації, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту.

Комісія буде працювати в області з 12 по 22 березня. В перший день перевіряють роботу Полтавської облдержадміністрації, а потім перевірятимуться міста і райони області (4 райони і 5 міст).  22 березня відбудеться підбиття підсумків та надана відповідна оцінка роботи.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко зазначив: «Цивільний захист – це відповідальність не тільки служб цивільного захисту, а й всієї влади. Ми повинні провести таку роботу, щоб населення розуміло, що їм робити під час виникнення загрози для життя чи здоров’я».

Голова комісії Олег Мельчуцький підкреслив: «Наша мета – об’єктивно оцінити реальний стан реалізації державної політики у сфері цивільного захисту. А також надати необхідну методичну допомогу керівникам районів, міст, спеціалізованих служб для покращення ефективності роботи».

Під час наради начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко доповів про стан цивільного захисту, техногенно-екологічної безпеки на території Полтавської області за 2013-2018 роки.

За його словами, в середньому на території області трапляється більше 3 тисяч небезпечних подій у рік. Протягом останніх років тенденція загиблих та постраждалих людей йде на зменшення. З 2015 року область знаходиться в режимі підвищеної готовності.

Віктор Стеблянко розповів про регіональні програми у сфері цивільного захисту, регіональний матеріальний резерв, територіальні спеціалізовані служби цивільного захисту, модернізацію системи оповіщення населення тощо. 

 

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
27Лют/18Вимк.

Правила безпеки на зимових водоймах

Щороку на зимових водоймах області виникають нещасні випадки з людьми. Не виняток – і цьогорічна зима. З початку року вже сталося 6 нещасних випадків, внаслідок яких загинуло дві людини, з них один неповнолітній. Чотирьох осіб вдалося врятувати.

Небезпека перебування на льоду зростає навесні, коли лід під дією сонця і талої води буде швидко танути.  Саме наприкінці зими та навесні трапляються відриви прибережного льоду з рибалками на Кременчуцькому та Дніпродзержинському водосховищах. На відірваних крижинах опиняються десятки чоловік.

Так, 24 лютого цього року близько 50 рибалок було знято з дрейфуючої крижини на Дніпродзержинському водосховищі поблизу с. Придніпрянське Кобеляцького району. 

Незважаючи на теперішні морозні дні, попереду нас чекає весна, активне танення снігу  і руйнування  льодового покриву на водоймах. Тож, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує громадянам основні правила перебування на льоду:          

 - для однієї людини безпечним є лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см;

 - для групи людей безпечним є лід товщиною більшою за 15 см;

 - слабкий лід - біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під товстим прошарком снігу;

 - дізнатись про товщину покрову можна за допомогою довгої загостреної палиці чи то іншого аналогічного предмета, який ви вільно можете тримати в руці. Ними можна проткнути  поверхню;

 - міцність льоду перевіряють товстою жердиною, з силою ударяючи нею 2-3 рази в одне і теж місце. Якщо лід пробивається і на ньому з’являється вода, треба негайно зупинитися і повернутися назад тим же шляхом, сковзаючи по поверхні;

- ні в якому разі не можна виходити на тонку кригу;          

 - рибалкам не можна ловити рибу далеко від берега, поблизу вимоїн, пробивати поруч багато ополонок;

- любителям зимової риболовлі треба мати під рукою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.

У разі відриву криги для збереження рівноваги присядьте, не наближайтеся до краю льоду і кличте на допомогу, дзвоніть по телефону за номером 101. Ні в якому разі не  перестрибуйте з однієї криги на іншу.

У випадку, якщо ви все ж провалились під лід, то не піддавайтесь паніці, стабілізуйте дихання. Широко розкиньте руки по крайках льодового пролому та утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Пристосовуйте своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись на лід, перекотіться і поповзом пересувайтесь до берега.

Якщо ж ви стали свідками того, що людина провалилася під лід, крикніть їй, що йдете на допомогу. Пам’ятайте, що наближатись до ополонки необхідно тільки поповзом, широко розкидаючи при цьому руки. Краще підкласти під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзти на них. Кидати пов'язані ремені, шарфи або подавати дошку треба за 3-4 метра. Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть разом з небезпечної зони. Витягши людину, укрийте її від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
22Лют/18Вимк.

Валерій Головко: «Питання цивільної безпеки – це пріоритет у роботі обласної влади»

Підготовка до комплексної перевірки Державною службою України з надзвичайних ситуацій, хід виконання заходів з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту в області, заходи з протидії загрозам ускладнення дорожнього руху у зимовий період – це питання, які розглядали на сьогоднішньому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Проводили засідання голова облдержадміністрації Валерій Головко та його заступник Роман Товстий. Оскільки засідання проходило в режимі відеоконференції, у ньому взяли участь керівники міст, районів і ОТГ. 

Голова облдержадміністрації повідомив, що комплексна перевірка стану цивільного захисту в області буде проводитись з 12 по 22 березня цього року. Він підкреслив важливість та актуальність питання цивільного захисту та безпеки. «Ми інколи плутаємо деякі поняття: безпека та безпечність. От я не хотів би, щоб деякі керівники застосовували принцип безпечності. В першу чергу повинна бути суспільна безпека. Це те, за чим стоять життя людей», -  сказав Валерій Головко.  

Начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко доповів, що область готується до майбутньої перевірки. І вже проведено ряд підготовчих заходів, серед яких - і засідання обласної комісії з питань евакуації. За його словами, про важливість евакуаційних заходів можуть свідчити події в Богданівці, Балаклеї та Калинівці.

Евакуаційні заходи будуть відпрацьовуватись в нашій області у квітні цього року під час спеціальних навчань в м.Кременчуці, м. Горішні Плавні, Кременчуцькому, Кобеляцькому і Козельщинському районах.

Також Віктор Стеблянко звернув увагу присутніх на відповідність плануючих та розпорядчих документів реаліям. Він підкреслив, що повинні бути перевірені телефони, адреси. Вони мають бути діючими.

Звітували про свою роботу та підготовку до перевірки і керівники  спеціалізованих служб цивільного захисту. Їх в області створено 12.

Щодо виконання заходів з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту в області, то проведення технічної інвентаризації захисних споруд ускладнюється найбільшою кількістю облікованих захисних споруд серед областей в Україні та відсутністю нормативної бази щодо списання непридатних до використання захисних споруд.

«Проблема полягає в тому, що свого часу в 1986 році на облік були взяті захисні споруди, які захисними не є і ніколи не були. Переважна більшість цих споруд числиться в підвалах житлових будинків»,- повідомив начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації.

Серед інших проблемних питань - непередбачення деякими районами фінансування заходів з проведення технічної інвентаризації захисних споруд комунальної форми власності у 2018 році; відсутність важелів впливу на законодавчому рівні щодо проведення інвентаризації цих об’єктів приватними власниками.

Але, незважаючи на всі складнощі, інвентаризація проводиться. За 2017 рік проінвентаризовано 32 захисні споруди. А загалом з початку проведення технічної інвентаризації (з 2009 року) проінвентаризовано 771 захисну споруду із 1408 споруд, що становить 55% від загальної кількості.

Найкращі показники з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту в м. Горішні Плавні (100%), Гребінківському районі (100%), Чорнухинському районі (94%), м. Лубни (93%), Козельщинському районі (89%), Семенівському районі (85%), м. Гадяч (82%), Пирятинському районі (80%), м. Кременчуці (78%), Чутівському районі (74%), м. Полтаві (73%).

 Ще одне питання, яке обговорили на засіданні, - заходи з протидії загрозам ускладнення дорожнього руху у зимовий період. За словами заступника начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Анатолія Мягкохліба, проблем з розчищенням доріг державного значення немає.

«Була у нас негода в січні, в деяких районах випало до 40 см снігу. Спрацювали, особливих ускладнень у русі не було. І зараз ми маємо третину запасів піщано-соляної суміші, тисячу тонн солі», - зазначив Анатолій Мягкохліб.

Під час засідання керівник Лохвицької райдержадміністрації порушив питання контролю за рухом перевантаженого транспорту, адже він руйнує автодорожнє покриття. З актуальністю цього питання для всіх районів області погодився заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий і пообіцяв зібрати окрему нараду для вжиття необхідних заходів.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
14Лют/18Вимк.

В облдержадміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань евакуації

14 лютого в режимі відеозв’язку з містами і районами було проведено засідання обласної комісії з питань евакуації. Від міст і районів були присутні голови та секретарі міських та районних комісій з питань евакуації.

Головував на засіданні заступник голови обласної комісії з питань евакуації, начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко. 

Під час засідання секретар обласної комісії з питань евакуації Іван Жеребець зробив короткий огляд надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, які прогнозовано можуть виникнути на території області.

Начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко повідомив присутнім, що з 12 по 22 березня цього року Державна служба України з надзвичайних ситуацій проведе комплексну перевірку стану цивільного захисту на території області. Тож, було розглянуто питання підготовки обласної, міських та районних комісій з питань евакуації до проведення цієї перевірки.

Також учасникам засідання було доведено методику проведення тренування органів управління та сил цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій на гідроспорудах Дніпровського каскаду, яке заплановано в Полтавській області (на Кременчуцькій ГЕС) на квітень 2018 року.

З рекомендаціями стосовно підготовки та проведення тренувань органів управління та сил цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій на атомних електростанціях і гідроспорудах Дніпровського та Дністровського  каскадів можна ознайомитись тут >>>

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
14Лют/18Вимк.

Отруєння чадним газом: симптоми, надання першої допомоги, правила безпеки

З початку цього року на Полтавщині виникло 3 випадки отруєння чадним газом, внаслідок яких загинула 1 людина та постраждало 11 осіб, у тому числі 5 дітей. У двох випадках постраждали родини з дітьми.

Так, 29 січня у м. Лубни ймовірно чадним газом отруїлась родина з 5-ти осіб. Двох дорослих і двох дітей вдалося врятувати, 35-річна жінка –мати дітей загинула.

13 лютого у с. Нова Михайлівка Решетилівського району чадним газом отруїлися 6 людей, з них 3 дитини.  Постраждалі знаходяться у Решетилівській центральній районній лікарні, стан їх лікарі оцінюють як середньої важкості.

Отруєння чадним газом  може виникнути під час пожежі, неправильному користуванні піччю, газовою колонкою, вдиханні вихлопних газів автомобіля, коли людина знаходиться в закритому автомобілі, в якому включений двигун. Найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у помешканнях, що опалюються автономно природним газом,  дровами чи вугіллям. Випадки отруєнь частішають з настанням холодів.

Щоб уникнути отруєння, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації радить громадянам дотримуватися наступних правил:

  • треба перевіряти наявність тяги в димоході;
  • не закривати  його заслінкою на ніч;
  • не використовувати газові плити для обігріву приміщень;
  • не користуватися газовими водонагрівачами й опалювальними приладами при зворотній тязі;
  • частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади;
  • не  залишати двигуни автомобілів у роботі в закритих приміщеннях.

Чадний газ небезпечний тим, що його не можна відчути: він безбарвний і не має запаху. Потрапляючи дихальними шляхами до крові, він витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин. Людина непритомніє. Втрата свідомості настає поступово та супроводжується таким знесиленням, що людина, навіть вже помітивши небезпеку, неспроможна врятуватись. Але спочатку виникають головний біль, запаморочення, шум у вухах, нудота, блювання, біль у грудях, синюшний або яскраво-червоний відтінок шкіри.  При великих концентраціях чадного газу смерть може настати миттєво.    

У разі отруєння чадним газом необхідно:

  • винести постраждалого на свіже повітря;
  • викликати швидку медичну допомогу;
  • якщо постраждалий у свідомості - дати багато пити (чай, вода);
  • якщо постраждалий без свідомості, провести штучне дихання та непрямий масаж серця, що робиться до приїзду лікарів або приходу людини до тями.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
2Лют/18Вимк.

Роман Товстий: «Як представники держави та громад на місцях, ми повинні розвивати та вдосконалювати єдину державну систему цивільного захисту»

З 1 по 2 лютого 2018 року у м. Полтаві управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації провело навчально-методичні збори, під час яких учасники вивчали актуальні питання цивільного захисту та вирішували проблемні питання.

У заході взяли участь голови комісій з питань ТЕБ і НС усіх рівнів, начальники департаментів та управлінь облдержадміністрації, керівники та фахівці структурних підрозділів з питань цивільного захисту райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту, фахівці управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації, ГУ ДСНС України у Полтавській області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області.

 «Як представники держави та громад на місцях, ми повинні розвивати та вдосконалювати єдину державну систему цивільного захисту, особливо – в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи. Тож, підготовка керівного складу та фахівців у сфері цивільного захисту є одним з пріоритетних напрямків і завдань обласної державної адміністрації, а також на місцевому рівні – керівників районних державних адміністрацій та новостворених об'єднаних територіальних громад», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

За словами начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктора Стеблянка, у 2018 році нашу область чекають загальнодержавні заходи у сфері цивільного захисту. «У лютому приїжджає комісія, яка перевіряє порядок навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Перевірятимуться навчальні заклади всіх рівнів. У березні – комплексна перевірка області, яку проводять раз на 5 років. У квітні будуть навчання по тим районам, які можуть бути підтоплені, - це Кобеляцький, Козельщинський Кременчуцький райони, м. Горішні Плавні, м. Кременчук»», - повідомив керівник управління.

Тому було акцентовано увагу керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування поставитись до питань цивільного захисту з повною відповідальністю. Зокрема, тим об’єднаним територіальним громадам, де наразі відсутні відповідальні особи за цивільний захист, рекомендовано таких людей призначити.

Учасників зборів ознайомили з порядком проведення комплексної перевірки, розповіли про організацію цивільного захисту на місцевому рівні в умовах адміністративно-територіальної реформи, порядок використання резервних фондів міських, районних бюджетів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Обговорили організацію роботи комісії з питань ТЕБ і НС усіх рівнів, планування та проведення евакуаційних заходів, організацію та хід реконструкції територіальної та місцевих систем оповіщення, порядок створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, порядок створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Також слухачі ознайомились з епізоотичною ситуацією в області,  оскільки на Полтавщині минулого року стався 21 випадок захворювання на африканську чуму свиней та у цьому році вже зафіксовано два випадки. В цій ситуації заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий підкреслив важливість страхування керівниками приватних підприємств, які утримують тварин, свого бізнесу.

   

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
19Січ/18Вимк.

Як Полтавщина подолала наслідки негоди – у передачі «Акценти» на телеканалі «Лтава»

18 січня начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко взяв участь у передачі «Акценти» філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА». Учасники передачі говорили про подолання наслідків негоди, яка панувала 18 січня на північно-західній частині області, про готовність спеціалізованих служб цивільного захисту, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування протидіяти складним погодним умовам. 

Відеозапис програми «Акценти»
на телеканалі «Лтава» від 18.01.2018

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
18Січ/18Вимк.

Полтавщина готова до ускладнення погодних умов

17 січня в ГУ ДСНС України у Полтавській області в режимі відеозв'язку відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо ускладнення погодних умов в Україні в найближчі дні. Засідання провів Віце-прем’єр-міністр- Міністр  регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, за участю Голови ДСНС Миколи Чечоткіна, представників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій.

З Полтавської області у засіданні взяли участь заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Роман Товстий, начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської облдержадміністрації Віктор Стеблянко, заступник начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Олександр Лисенко, члени регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.

Під час засідання учасники, зокрема голови обласних державних адміністрацій, в яких прогнозуються найбільш суттєві погіршення погодних умов, доповіли про заходи готовності до оперативного реагування під час можливих надзвичайних ситуацій на автомобільних шляхах.

Як зазначив голова облдержадміністрації Валерій Головко, Полтавська область готова до ускладнення погодних умов.

Про засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС докладніше >>>

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
16Січ/18Вимк.

Правила поведінки на зимових водоймах під час святкування Водохреща

19 січня – одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща.

Водохресна вода вважається цілющою і благодатною, тому в цей день традиційно проводяться обряди, пов’язані з водою. Люди масово освячують воду у церквах та занурюються в крижану ополонку на зимових водоймах.

Проте, святкуючи, варто пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення.

Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує громадянам правила безпечної поведінки:

- не треба виходити на лід без потреби;

- при виході на кригу необхідно переконатися, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см;

- слід обережно спускатися з берега: лід може нещільно з'єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря. Не можна перевіряти товщину льоду ударом ноги, краще-палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, треба негайно повертатися на те місце, звідки прийшли;

- купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;

- не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності рятувальників і медиків;

- забороняється заходити у воду у нетверезому стані;

- не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;

- купання треба проводити швидко. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;

- купання дітей та перебування їх поблизу водойми повинно відбуватися лише під наглядом батьків чи інших дорослих;

- перед купанням обов’язково треба розігріти тіло, зробивши розминку;

- після занурення потрібно розтертися махровим рушником і одягти сухий одяг;

- для запобігання переохолодження необхідно випити гарячий чай.

Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини.

Якщо з’являються перші ознаки переохолодження  (озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг), людині необхідно надати допомогу.

При легкому ступені переохолодження постраждалого треба тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити рухатися.

У випадку середнього і важкого переохолодження потерпілого слід розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, а потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.   

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
x

О Р Е Н Д А
офісних і складських приміщень


   Докладніше   >>>>
      Довідкові матеріали   >>>>
         Контакти   >>>>