17Вер/19Вимк.

Вітання начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації з Днем рятівника!

Шановні рятувальники Полтавщини!

Прийміть сердечні вітання з нагоди професійного свята –      Дня рятівника!

У житті Ви обрали одну з найблагородніших професій – захищати й рятувати людей, матеріальні цінності, природні багатства від проявів стихії і техногенних катастроф.

Різноманітним небезпекам завжди протистоять Ваш професіоналізм, досвід, тверда дисципліна і уміння знайти вихід з найскладніших ситуацій.

Щиро дякую Вам за високий професіоналізм, мужність, добросовісне виконання службових обов’язків, оперативність і готовність завжди прийти на допомогу, запобігти біді у різних надзвичайних ситуаціях.

Від усього серця зичу Вам міцного здоров’я, добробуту, родинного щастя, сил та успіхів у справі цивільного захисту населення!  

Хай Ваші серця завжди зігріває тепло людської вдячності за Ваші добрі справи! 

З повагою
Начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації
В.М. Стеблянко

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
16Вер/19Вимк.

Підбиття підсумків купального сезону 2019 року

З початку року на водоймах Полтавщини загинули 56 людей, з них 4 дитини, що на 1 особу більше ніж за аналогічний період минулого року.

У купальний сезон вода забрала життя 38 осіб, у тому числі – 3-х дітей, що становить 68% від загальної кількості загиблих на воді. Під час купального сезону врятовано 5 осіб, з початку року – 14.

Таку статистику навів начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко на апаратній нараді, яку провів 16 вересня тимчасово виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Олег Пругло.

До початку купального сезону фахівці КУ «Рятувально-водолазна служба» Полтавської обласної ради обстежили та очистили від сторонніх предметів підводні акваторії на 103 пляжах. Зокрема, очистили 27 пляжів дитячих оздоровчих закладів та 76 пляжів загального користування.

Також було проведено підготовку 165 плавців-рятувальників, серед яких 76 – для дитячих оздоровчих закладів і 89 – для сезонних рятувальних постів в місцях масового відпочинку населення на водних об'єктах області.

За словами Віктора Стеблянка, із облікованих 225 місць відпочинку населення на воді 103 – обладнані для купання, з них 27 – у дитячих оздоровчих закладах, та 122 – стихійні місця.

Не паспортизовано жодного пляжу у Гребінківському, Карлівському, Козельщинському, Лохвицькому, Машівському, Оржицькому та Хорольському районах.

З метою попередження нещасних випадків під час купального сезону ГУ ДСНС у Полтавській області та підпорядковані підрозділи постійно проводили рейди, інструктажі по місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах.

На нараді йшлося про заходи щодо зменшення кількості випадків загибелі людей на наступний купальний сезон. Зокрема, говорили про необхідність паспортизації більшої кількості місць відпочинку населення на водних об’єктах, про постійне проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо недопущення порушень правил безпеки на воді.  Місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, спільно з правоорохонними органами необхідно забезпечити дієвий контроль  за реалізацією спиртних напоїв та їх вживанням в місцях масового відпочинку населення на водоймах.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
9Вер/19Вимк.

На території області спостерігається високий ризик виникнення пожеж на відкритих територіях

Тривалий час на Полтавщині утримується суха та спекотна погода з надзвичайним рівнем пожежної небезпеки. За прогнозами синоптиків, опади не передбачаються і цього тижня. Це збільшує ймовірність виникнення пожеж в природних екосистемах. У цей період будь-яка необережність у поводженні з вогнем легко призводить до пожеж, які можуть поширитися  на площу в кілька десятків га. Про це свідчить і статистика.

Лише за тиждень (з 2 по 8 вересня) в області зафіксовано 45 пожеж на відкритих територіях, причиною яких стало спалювання сухої трави. Внаслідок цих пожеж вогнем знищено 112,5 га сухої рослинності та очерету.  

Також виникло 3 торф’яні пожежі у Глобинському, Оржицькому та Чорнухинському районах, де вигоріло 8,4 га верхових покладів торфу, та 2 пожежі на сільськогосподарських полях у Полтавському та Решетилівському районах, у результаті яких вогнем знищено понад 21 га кукурудзи на корені.

Загалом з початку року на Полтавщині виникло 47 пожеж природного характеру, а саме: 19 торф’яних пожеж (площа загоряння – 48,16 га),  14 лісових пожеж (вигоріло майже 5 га лісової підстилки), 14 пожеж на сільськогосподарських полях (згоріло 25 га пшениці на корені, понад 21 га кукурудзи на корені, 28 га пожнивних рештків, 130 т соломи та 36 т тюкованого сіна), а також 788 пожеж на відкритих територіях, в яких згоріло понад 1670 га сухої рослинності.

В більшості випадків подібні пожежі трапляються саме з вини людей. Це і неконтрольоване випалювання сухої трави й очерету на луках, полях, і необережне поводження громадян з вогнем під час роботи на присадибних ділянках та під час відпочинку на природі.

Тож управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації закликає мешканців області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо протягом 5-го класу пожежної небезпеки!

Протягом цього періоду забороняється:

-         відвідувати хвойні ліси;

-         розводити багаття у лісі та лісопосадках;

-         заїжджати автомобілем до лісу;

-         залишати у лісі просочене бензином або іншими горючими речовинами ганчір’я;

-         палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

-         спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
22Сер/19Вимк.

Як запобігти надзвичайним ситуаціям на автошляхах області в осінньо-зимовий період обговорювали в облдержадміністрації

В облдержадміністрації сьогодні провели навчання з органами управління та силами цивільного захисту Полтавської області. Навчались як запобігти виникненню надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування під час осінньо-зимового періоду.

Визначали стан готовності органів управління та сил цивільного захисту до оперативного реагування на надзвичайні ситуації та небезпечні події, пов’язані з ускладненням погодних умов восени та взимку.

У навчанні взяли участь представники управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації, ГУ ДСНС України у Полтавській області, Служби автомобільних доріг у Полтавській області, Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту області. На відеозв’язку – керівний склад цивільного захисту міст, районів та об’єднаних територіальних громад.

За словами в.о. начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Андрія Коваленка, треба не допустити виникнення надзвичайних ситуацій на автошляхах цієї зими. Необхідно уникнути травмування людей і порушення нормальних умов життєдіяльності населення. Основна запорука успіху – це своєчасне реагування на ті природні катаклізми, що виникають на території області в осінньо-зимовий період. «На жаль, ми маємо неприємний досвід в кінці минулого та на початку цього року, коли нам доводилося перекривати автошляхи, щоб ліквідувати наслідки негоди. Тому від своєчасного реагування та злагодженої роботи залежатиме здоров’я і життя людей», - повідомив Андрій Коваленко.

Під час навчання кожна спеціалізована служба цивільного захисту звітувала про наявність чергових сил, їх склад, сили та засоби, які будуть приведені в готовність при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій, організацію взаємодії з іншими службами, установами та організаціями. Учасники заходу обговорювали проблемні питання, які можуть виникнути під час ліквідації наслідків негоди.

Щоб не допустити надзвичайних ситуацій на автошляхах, місцевій владі необхідно постійно моніторити прогноз погоди і в разі погіршення погодних умов своєчасно реагувати на них, залучаючи необхідні служби.

За словами заступника начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Анатолія Мягкохліба, дорога повинна «жити» і обмеження автомобільного руху на дорогах – це крайній захід.

У разі погіршення погодних умов всі служби та органи виконавчої влади, місцевого самоврядування повинні постійно взаємодіяти.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
12Лип/19Вимк.

На яких пляжах області купатися небезпечно через перевищення вмісту кишкової палички

За результатами санітарно-мікробіологічного дослідження, яке провели 12 липня фахівці Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України, показники мікробіологічної забрудненості річкової води на пляжах м. Полтави, м. Кременчука та деяких інших населених пунктів області не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Оцінка безпечності води проводиться по індексу ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички), який не повинен перевищувати 5000 одиниць.

На пляжах міст Полтави і Кременчука вміст лактозопозитивних кишкових паличок у воді значно перевищує норму.

У р. Ворсклі на пляжах Київського, Шевченківського, Подільського районів, приватному пляжі «Плесо» м. Полтави рівень кишкової палички сягає 110 000 одиниць (перевищення норми у 22 рази).

У м. Кременчуці у р. Дніпро на Центральному міському пляжі та на пляжі парку Воїнів-інтернаціоналістів рівень бактерій складає 2 400 000 одиниць (перевищення норми у 480 разів).

Також перевищено вміст кишкової палички на деяких пляжах річок Артополот, Псел, Сула, Оріль, Сухий Кагамлик, Ташань, Хорол.

Зважаючи на невідповідність річкової води на вказаних пляжах санітарно-гігієнічним вимогам, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації радить мешканцям області утриматися від купання в цих водоймах. Адже купатися у забрудненій бактеріями воді небезпечно!

Перелік місць масового відпочинку людей на водних об'єктах,
де стан водойм не відповідає санітарним вимогам

Назва рекреаційної зони або точки відбору води в її межах

Назва населенного пункту, в якому створено місце відпочинку

Назва річки або іншої водойми, на якій  знаходиться місце відпочинку

Якість води, яка не відповідає нормі  і за якими показниками з позначенням рівня

Пляжі

Пляж Подільського р-ну м. Полтава р. Ворскла  ЛКП – 110000
Приватний пляж «Плесо» м. Полтава р. Ворскла  ЛКП – 110000
пляж Шевченківського р-ну м. Полтава р.Ворскла  ЛКП – 110000
Пляж Київського району м. Полтава р. Ворскла  ЛКП – 110000
Центральний міський пляж м.Кременчук р. Дніпро  ЛКП - 2 400 000
Пляж парку Воїнів- інтернаціоналістів м.Кременчук р. Сухий Кагамлик  ЛКП - 2 400 000
Міський пляж м. Гадяч р.Псел  ЛКП - 5300
Центральний пляж с. Вельбівка р. Псел за  показником – колір (жовтий в стовпчику 10см)
Міський пляж Гадяцький район р. Сула  ЛКП -  5300
Селищний пляж м.Кобеляки р. Оріль  ЛКП - 24 000
Пляж ДЗОВ «Ромашка» с .Світлогірське р. Ворскла  ЛКП - 24 000
  Центральний пляж смт.Білики р. Ворскла  ЛКП - 6400

Місця масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання

«Некрасово» м.Глобене р. Сухий Омельник  ЛКП-7500
«Центральний» м.Глобене р. Сухий Омельник  ЛКП-9300
«Мічуріна» м.Глобене р. Сухий Омельник  ЛКП-9300
ммв с.Липове с.Липове р. Сула ЛКП-6400
Кременчуцьке водосховище с.Пронозівка Кременчуцьке водосховище ЛКП-9300
Кременчуцьке водосховище смт. Градизьк Кременчуцьке водосховище ЛКП-9300
Ммв с.Зубані с.Зубані р. Хорол  ЛКП-7500
ммвс.Манжелія с .Манжелія р. Псел  ЛКП-6400
Місце відпочинку м. Зіньків р. Ташань  ЛКП - 6200
ММВ м.Лохвиця, вул.Берегова р. Лохвиця  ЛКП - 29 000
ММВ с. Сенча р. Сула  ЛКП - 46 000
ММВ с .Млини р. Сула  ЛКП -46 000
ММВ с.Брисі р. Сула  ЛКП - 46 000
ММВ с .Лука р .Сула  ЛКП -46 000
ММВ с.Токарі р. Артополот  ЛКП - 29 000
Зона відпочинку парк «Слава» м .Миргород р. Хорол  ЛКП -5300
Місце для купання біля Більського Мосту Котелевський район р. Ворскла  ЛКП -21000
1 км вище Більського мосту Котелевський район р. Ворскла  ЛКП -9300
 ММВ   с.Попівка с.Попівка р. Псел,р Хорол  ЛКП -7500
ММВ с .Рибальське Миргородський район р. Хорол  ЛКП -6400
Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
1Лип/19Вимк.

У Миргороді і Миргородському районі ліквідовували наслідки умовних надзвичайних ситуацій

З 24 по 27 червня 2019 року в  м. Миргороді і Миргородському районі відбулось планове командно-штабне навчання  з питань цивільного захисту, яке проводиться раз у п’ять років.

Під час командно-штабного навчання перевіряється готовність органів управління та сил цивільного захисту до виконання завдань в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, відпрацьовується взаємодія між спеціалізованими службами.

В ході навчання перевірялись дії органів управління цивільного захисту м. Миргорода і Миргородського району у разі виникнення надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з погіршенням метеорологічних умов на території міста та району й у разі виявлення африканської чуми свиней, сказу на Миргородщині.

Практичне відпрацювання дій органів управління та сил цивільного захисту проводилось під час ліквідації умовного вибуху газу в котельні ОКВПКГ «Миргородтеплоенерго», під час виникнення дорожньо-транспортної пригоди з виливом легкозаймистої речовини на автодорогу у с. Білики, загоранням кабіни бензовоза і виникненням загрози вибуху автоцистерни та пожежі на АЗС ТОВ «Марс 2018», у разі виявлення вибухового пристрою в будівлі амбулаторії КНП  «Миргородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Миргородської міської ради і в закладі загальної середньої освіти в с. Гаркушинці Миргородського району.

Під час відпрацювання практичних дій залучались сили та засоби територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту місцевого рівня.

Заходи, які передбачені задумом проведення навчання, були виконані у повному обсязі. На загальну думку організаторів навчання, органи управління та сили цивільного захисту міста Миргород готові до виконання завдань за призначенням, а Миргородського району – в основному готові до виконання завдань за призначенням.

Відеосюжет
про командно-штабне навчання
міської телестудії "Миргород"

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
25Чер/19Вимк.

На засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС обговорили ситуацію з відключення води у м. Полтава

Сьогодні під головуванням тимчасово виконувача обов’язків голови облдержадміністрації Олега Пругла відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Учасники засідання обговорили ситуацію, що склалася між АТ «Полтаваобленерго» і КП ПОР «Полтававодоканал», та заручниками якої стали мешканці міста Полтава.

24 червня АТ «Полтаваобленерго» почало відключати об’єкти водопостачання від електромережі, внаслідок чого без води залишились мешканці кількох мікрорайонів (Алмазний, Половки, Сади-1, Сади-2, Сади-3).

Відключення електроенергії сталося через заборгованість підприємства «Полтававодоканал» за спожиту електроенергію за минулі роки (2012-2016 роки). Борг у кілька сотень мільйонів виник у зв’язку з невідшкодуванням підприємству різниці в тарифах із державного бюджету.

Водопостачання у цих мікрорайонах вчора пізно ввечері було відновлено. За словами Олега Пругла, конфлікт врегульовано, але проблему не вирішено. Борг великий і за рахунок обласного та міського бюджетів його неможливо погасити.

Тож на засіданні комісії вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України щодо погашення боргу через різницю в тарифах з державного бюджету. Також з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій соціального та техногенного характеру було прийнято рішення щодо недопущення відключення водопостачання. АТ «Полтаваобленерго» та КП ПОР «Полтававодоканал» повинні вжити необхідних заходів щодо недопущення подібних ситуацій  та вирішувати спірні питання у судовому порядку.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
20Чер/19Вимк.

Як поводитися на воді: основні правила безпеки

Як правило, найбажаніший відпочинок у літню спеку – біля води. Але купання у водоймі – це не лише гарний відпочинок, а й потенційна небезпека. Про це свідчить статистика.

Так, з початку року на водоймах країни потонуло 505 людей, з них 56 дітей. На Полтавщині з початку року на воді загинуло 26 людей, у тому числі 2 дитини, постраждало 7 осіб. З початку купального сезону в області вода забрала життя 11 людей, серед загиблих і 1 дитина.

Головною причиною подібних нещасних випадків є порушення правил безпеки на воді.  Зокрема, це купання у нетверезому стані і в необладнаних для цього місцях.

Аби уникнути трагедій, завжди дотримуйтесь основних правил безпечної поведінки на воді:

- відпочивайте та купайтеся на спеціально обладнаних пляжах;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- не залишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві річки та ставки;
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
- купайтеся в спокійну безвітряну погоду та у світлу частину доби при температурі води не менше +18 та повітря не нижче +24. У воду заходьте повільно, щоб тіло звикло до зміни температури повітря і води;
- не запливайте далеко, особливо якщо не впевнені у своїх силах;
- обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, також з них може вийти повітря і вони втратять плавучість;
- не жартуйте на воді та не грайтеся в ігри, пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- не підпливайте близько до човнів та катерів, які йдуть неподалік від місць купання;
- уникайте річок із швидкою течією. Якщо вас захопила бурхлива течія, не боріться, а пливіть за нею, поступово, під невеличким кутом наближаючись до берега;
 - якщо ви потрапили у вир, наберіть побільше повітря в легені, зануртеся у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливіть;
 - навчіться «відпочивати» на воді. Для цього обов'язково треба вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви зможете відпочити;
- якщо починає судомити ногу, на секунду зануртесь з головою у воду і, розпрямивши ногу, сильно рукою потягніть її на себе за великий палець. При відчутті стягування пальців руки швидко з силою стисніть пальці кисті руки у кулак, зробіть різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтисніть кулак. Якщо судома не проходить, повторіть цю вправу кілька разів.

Пам’ятайте, що легковажне ставлення до води часто призводить до трагедії, тому завжди  дотримуйтесь  правил поведінки на воді.  

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
3Чер/19Вимк.

У м. Лубни та Лубенському районі проведено командно-штабні навчання

З 28 по 31 травня у Лубенському районі та м. Лубни управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації провело командно-штабні навчання з цивільного захисту на тему:  «Дії керівного складу, органів управління і сил цивільного захисту району при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій».

Метою навчань були перевірка готовності органів управління та сил цивільного захисту міста Лубни та Лубенського району до виконання завдань в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, відпрацювання взаємодії між спеціалізованими службами у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації.

У навчаннях  взяли  участь керівний склад органів управління цивільного захисту міста та району, спеціалізовані служби, місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, протиепізоотичні комісії.

Протягом навчань увага приділялась як вирішенню теоретичних питань організації захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, так і проведенню рятувальних та інших невідкладних робіт в зоні надзвичайних ситуацій.

Під час першого етапу навчань вивчалася підготовка органів управління та сил цивільного захисту міста та району до дій  при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій природного характеру: у результаті погіршення погодних умов та у разі виявлення на території міста і району африканської чуми свиней, сказу.   

Під час другого етапу навчань перевірялась практична готовність органів управління та сил цивільного захисту м. Лубни та Лубенського району діяти під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Були змодельовані наступні ймовірні надзвичайні ситуації:

- дорожньо-транспортна пригода за участю бензовоза з виливом бензину на автодорогу, займанням кабіни водія і виникненням загрози вибуху автоцистерни та пожежі на АЗС СТОВ «Удай - Агро»;

- виявлення вибухового пристрою в Духівській ЗОШ I-III ступенів Лубенської районної ради Полтавської області;

- вибух газу в приміщенні котельні КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» Лубенської міської ради, внаслідок чого загинуло 2 людини та постраждала 1 особа з обслуговуючого персоналу;

-  виявлення невідомого вибухонебезпечного предмета в кінотеатрі «Київська Русь».

В ході командно-штабних навчань учасники змогли поглибити свої знання з питань цивільного захисту, здобути практичні уміння та навички щодо оперативного реагування на виникнення надзвичайних ситуацій і відпрацювати взаємодію між спеціалізованими службами.

 За висновками керівництва навчання, органи управління та сили цивільного захисту міста Лубни та Лубенського району в цілому готові до виконання завдань за призначенням.

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
29Тра/19Вимк.

Змії: як вберегтися та що робити у разі укусу

 Щороку з настанням теплої погоди на Полтавщині виникають випадки, коли людей кусають отруйні змії. Минулого року сталося 17 таких випадків. Починаючи з квітня цього року – 2 випадки.

Зокрема, 24 квітня під час косіння трави отримав укус змії 57-річний  мешканець с. Щербані Полтавського району. Стан здоров’я чоловіка був середньої тяжкості.

 28 травня від укусу змії постраждав 43-річний мешканець Подільського району м. Полтави. Чоловіка госпіталізували до Полтавської обласної клінічної лікарні. Лікарі оцінюють стан його здоров’я як середньої тяжкості.

Найпоширеніша отруйна змія в нашій області - гадюка звичайна. Забарвлення її є надзвичайно мінливим – від світло-сірого до мідно-червоного та чорного з темним ромбічним малюнком на спині.

Улюбленими місцями проживання гадюки є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками тощо.

З гадюкою можна зустрітися під час відпочинку на природі, походу в ліс, на сінокосі та навіть під час роботи на присадибній ділянці. У сонячний день вона полюбляє вигріватися на стежці, на пнях тощо.

 Заходи безпеки

1. Відповідні взуття та одяг. Вирушаючи до лісу чи до інших місць, де можна зустріти змію, необхідно взути високі черевики, одягти грубі вовняні шкарпетки, штани із цупкої тканини, заправлені з напуском у взуття.  

2. Беремо із собою палицю. Вона допоможе випадково не наступити чи сісти на змію. Перед тим,  як ступити в траву, сісти на камінь чи колоду – треба постукати або пошурхотіти палицею, щоб відлякати змію. 

 3. Не робимо різких рухів.  Зустрівшись з гадюкою, треба завмерти і почекати поки плазун відповзе. Як правило, змії не атакують першими. Вони кусають, коли відчувають небезпеку.

Симптоми укусу гадюки

Дізнатися, яка змія вкусила – отруйна або неотруйна – можна за місцем укусу. Неотруйна змія залишає одну зубчасту рану із дрібних точок, що утворюють напівовал, а отруйна – дві круглі ранки, з яких переважно витікає кров.

Слід пам’ятати, що хоча укус гадюки має важкі прояви, але він не є смертельним і тільки в надзвичайних випадках може призвести до летального наслідку. Важче переносять укус гадюки діти, літні люди та ті, хто має знижений імунітет.

Симптоми укусу гадюки: двохточкова болюча рана з оточуючим її набряком; червонувато-синюшнє забарвлення шкіри в ділянці рани; швидке наростання набряку, що охоплює всю кінцівку і навіть більшу частину тіла. Як наслідок інтоксикації - запаморочення, нудота, озноб, прискорене серцебиття.  

 Дії при укусі отруйної змії

1. Зберігати спокій та менше рухатись.

2. На місце укусу накласти стерильну пов’язку з антисептиком.

3. Ушкоджену кінцівку слід іммобілізувати, тобто знерухомити, наклавши шину з підручних матеріалів на найближчі до місця укусу суглоби.

4. Зняти усі каблучки та браслети, якщо укус припав на руку, оскільки вони будуть діяти як джгути.

5. Пити багато рідини, щоб зменшити концентрацію отрути в організмі.

6. На рану покласти лід, загорнутий у тканину, або щось холодне, щоб зменшити больові відчуття.

 7. За можливості прийняти ліки від алергії.

8. Якнайшвидше постраждалого доставити у лікарню. При транспортуванні покласти уражену кінцівку на підвищення.

 Що не треба робити при укусі змії

1. Накладати джгут на кінцівку вище місця укусу.

2. Припікати чи розрізати рану.

3. Вживати алкоголь.   

Пов'язано із рубрикою: Новини Коментарі вимкнено
x

О Р Е Н Д А
офісних і складських приміщень


   Докладніше   >>>>
      Довідкові матеріали   >>>>
         Контакти   >>>>